Sidni Meklfaflin
Sidni Meklfaflin; Foto: EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Ne samo da je osvojila svetsko zlato, nego je i uradila nezapamćenu stvar u istoriji.

Sidni Meklaflin svojila je zlatnu medalju na 400 metara prepone na Svetskom prvenstvu u Judžinu i to sa oborenim svetskim rekordom.

Pretrčala je tu deonicu za 50,68 sekundi i tako postala prva žena u istoriji koja je trčala ispod magične granice od 51 sekunde. Zapravo je pobedila i samu sebe jer je njen dosadašnji najbolji rezultat bio 51,41 koji je ostvarila na istom mestu ranije ove godine.

Nakon trke je do nje prišla maskota turnira koja je držala unapred spremljenu poruku: Svetski rekordi su moja hrana.

Majkl Norman je sa vremenom 44,29 pobedio na 400 metara za muškarce, dok je Sone Miler-Uibo sa Bahama (49,11) bila najbrža u konkurenciji dama. Kelsi-Li Barber je sa bačenih 66,91 metara bila najbolja u bacanju koplja po drugi put.

Meklaflin je razbila konkurenciju, a drugo mesto je osvojila Femka Bol iz Holandije, dok je treća bila Dalija Muhamad, sada već bivša šampionka.

„Vrijeme je apsolutno neverovatno i sport postaje sve brži i brži. Sad shvatam koje se prepreke mogu probiti, a postajem samo brža“, rekla je Meklaflin, koja je u Dohi osvojila svjetsko zlato u štafeti 4×400 metara.