Vaterpolo reprezentacija Srbije

Dobar "popravni" za srpske vaterpoliste.

Vaterpolisti Srbije slavili su protiv Kanade rezultatom 12:4 (2:0, 3:1, 5:2, 2:0) u meču razigravanja od 5. do 8. mesta na završnom turniru Svetske lige.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Ognjen Stojanović i Vasilije Martinović koji su postigli po tri gola, Marko Radulović i Đorđe Vučinić su dodali po dva, a Stefan Branković i Gavril Subotić su meč završili sa po jednim golom.

Kod Kanađana se istakao  Žeremi Kote koji je postigao tri od četiri gola svoje ekipe.

Do poluvremena je olimpijski šampion otklonio svaku dilemu o pitanju pobednika (5:1). U drugom poluvremenu se ponovila dominacija Srbije koja je ubacila još sedam golova.

Podmlađeni sastav koji predvodi selektor Dejan Savić će 27. jula od 16 časova, igrati protiv Crne Gore u utakmici za 5. mesto.

Na startu grupne faze Svetske lige Crna Gora je ubedljivo savladala Srbiju sa 16:8, a u utakmici za sedmo mesto igraće Australija i Kanada.