Reprezentacija Srbije je zabeležila prvi poraz na Evropskom prvenstvu jer je u derbiju grupe od nje bila bolja Poljska rezultatom 3:2 u setovima )25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14).

U sjajnom meču su briljirali Kovačević sa 22 poena i Ivović sa 21, dok je Atanasijević bio solidan sa 12. Sa druge strane je nerešiva enigma bio Leon.

Vodila se žestoka borba tokom prvog seta u kojem su Poljaci uglavnom kontrolisali rezultat. Rizikovali su sa servisima i na taj način pravili razliku. Briljirao je Kurek sa 22 poena i Kubanac u redovima Poljaka Leon sa 19 koji su bombama donosili prednost.

Srbija je uspevala da se vraća u igru sve do same završnice kada Poljska serijom dobrih servisa osvaja drugi set.

Sličan scenario smo videli u drugom setu. vodila se velika borba do sredine kada ovoga puta Srbija pravi tri poena razlike. Poljska je uspela na kratko da uzvrati, ali su ovoga puta naši momvci bili fokusirani i uspeli u završnic da spreče novi povratak rival i tako došli do izjednačenja u setovima.

U trećem setu smo videli sjajnu igru naših. Od samog starta su uspeli da se odlepe i dođu do šest poena prednosti. Poljska je delovala grogirano, ali na kratko sredinom seta uspeva da pronađe odgovor i da se maltene vrati u egal. Tada na scenu stupa maestralni Ivović koji je servisima i poenima odbio nalet i na kraju doneo lako osvojeni set za Srbiju.

Ono što smo gledali u trećem u korist Srbije, u četvrtom je išlo na ovdenicu Poljske. Rano su napravili razliku, stekli veliku prednost koju je Srbija anulirala, ali poput Poljaka nije imala snage za potpuni preokret i otišlo se u peti set.

Poljska je krenula odlično, povela sa 4:1, ali sus e naši momci malo po malo vratili u meč i uveli set u dramatičnu završnicu u kojoj su Poljaci posle druge meč lopte došli do pobede.

Sva dešavanja pratite uživo na blogu Nova.rs.

Srbija -Poljska 21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16

Dvorana: Tauron Arena, Krakov.    Sudije: Rodrigrez Jativa, Kovar

Srbija: Okolić, Kovačević 22, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović 21, Jovović, Perić , Atanasijević 12, Luburić, Majstorović, Podraščanin 12, Lisinac 6, Todorović

Poljska: Novakovski 4, Kačmarek, Kurek 22, Leon Venero 19, Vojtašek, Drizga 1, Lomač, Kubijak 8, Slivka, Kočanovski 11, Semenjuk 5, Zatorski, Bijenek 9, Fornal

14:16 Kraj, Poljska je pobedila

Uspeli su da iskoriste drugu meč loptu i dođu do velikog trijumfa posle drame.

14:14 – Bravo momci

Srbija se izvukla, još nije gotovo

14:13 Meč lopta za Poljsku

Drama na vrhuncu.

12:12 – Sjajni servis Luburića

Srbija je izjednačila. Držaen Luburić je bombom rasturio prijem.

11:12 Sjajni servisi Podraščanina, još nema predaje

Uspeli smo da smanjimo prednost za jedan poen servisom podraščanina. Još nije gotovo.

9:11 – Ne daju se Poljaci, sve su bliže pobedi

Drže prednost  Poljaci, Srbija ne uspeva da se u potpunosti vrati

6:9 – Poljska ponovo pravi prednost

Sjajan servis i Poljska je bliža pobedi.

5:6 – Nema predaje, još smo u igri

Vezali smo konačno nekoliko dobrih poena i odmah smo se vratili.

1:4 Greške Srbije, velika prednost Poljske

Posle prvog poena, Poljaci su vezali četiri i imaju veliku prednost na startu odlučujućeg seta.

1:1 Bravo Ivoviću

Odlična partija Ivovića, otvorio je set poenom, ali odmah je uzvratio Leon.

20:25 Raspad Srbije, igra se peti set

Furiozno je Poljska odigrala završnicu dok su naši samo nemo posmatrali i ulazimo u peti set.

18:21 Uf, sjajna igra Poljske, naši se pogubili

Ponovo Poljaci servisima prave razliku, smeši se peti set.

17:17 Nastavlja se velika borba

Igra se poen za poen. Niko ne uspeva da napravi prednost.

14:14 Žestoka borba, smeši se drama u četvrtom setu

Vratila se Srbija u potpunosti u igru i sada se igra poen za poen. Proradio je i Atanasijević.

9:10 – Bravo Bato, bravo majstori

Evo povratka Srbije. Odlični servisi Atanasijevića i večeras spektakularnog Ivovića.

3:7 – Serija Poljske, Srbija u problemu

Mnogo bolji početak Poljaka, uspeli u da pronađu servis i odmah su napravili veliku razliku. Kovač je tražio tajm-aut.

25:20 Ivović razbio Poljake, Srbija vodi sa 2:1

Bravo momci. Taman kada je delovalo da se Poljska vratila i izjednačila, Ivović nas je odlepio servisima i doneo osvajanje trećeg seta.

15:14 – Velika serija Poljske

Sjajni servisi su Poljsku vratili u igru i brzo se istopila razlika Srbije.

10:6 Bravo momci, Podraščanin nezaustavljiv

Sjajna igra naših, ušli su u glavu Poljacima. Podraščanin i Ivović ne zaustavljaju.

4:4 – Kakva bitka, kakva odbojka

Briljiraju  i jedni i drugi i nadmeću se ko će bolji i atraktivniji poen da osvoji. Biće velika borba do kraja.

25:23 Izvukla je set Srbija, bravo majstori

Jednu set loptu je Kubanac uspeo da izvuče servisom koji je omogućio kontru, drugi put je prijem bio besprekoran. Kovačević je to pretvorio u osvajanje seta.

24:22 Drama se seče nožem, tajm-aut za Srbiju

Zatražio je Kovač tajm-aut kako ništa ne bi doveo u pitanje i dozvolio povratak Poljskoj.

23:21 Čelendž drama spasila Atanasijevića

Poslao je loptu u autu Atanasijević koji nema svoj meč, ali je Srbija zatražila čelendž i ispostavilo se da je igrač Poljske dodirnu mrežu i poen je pripao nama. Pokušali su

Poljaci da izvrše pritisak, ali bezuspešno.

22:20 Odbijen nalet Poljaka

Krenuli su Poljaci da se vrate u potpunosti, ali je nalet z sada odbijen

19:16 – Bravo, bravo, bravo

Kakva serija Srbije, Poljska je u problemu, a naši idu ka osvajanju drugog seta.

14:14 – Au kakva borba, gine se za svaku loptu

Velika borba dve ekipe. Sjajni blokovi na obe strane sprečavaju lake poene, pa se leti za svaku loptu.

11:11 – Srbija odgovorila na seriju Poljske

Uspeli su domaćini da se odlepe dobrim servisima, ali su srećom naši momci odmah uzvratili i sprečili seriju. Sjajni servisi Ivovića.

8:8 – Epska borba

Kakav meč. Srbija i Poljska vodi pravi rat. Snmenjuju se blokovi, dobri servisi i sjajni smečevi.

4:3 – Bravo momci, samo tako nastavite

Odlično je krenula Srbija u drugom setu. Proradio je blok, a Uroš Kovačević je preuzeo realizaciju na sebe.

Odbojka Srbija vs Belgija
Odbojka Srbija vs Belgija Foto:EPA-EFE/Lukasz Gagulski

21:25 Nova greška, prvi set za Poljsku

Novi dobar servis, pa loš prijem naših je doneo prvi set Poljacima. Te dve stavke su i presudile, Poljska je zahvaljujući njima povela u ovom meču.

21:24 Greše naši, tri set lopte za Poljsku

Taman smo se vratili u igru, ali su usledile i dve greške i Poljska je na korak od prvog seta.

21:22 Sjajan čelendž Srbije

Smečovao je Ivovič, Srbije su presudile da je aut, ali je naš odbojkaš insistirao na proveri- Čelendž je urodio plodom i ostajemo u igri.

18:20 Muči se Srbija

Poljska je uspela da se ponovo odlepi na tri razlike i sa dobrim šansama ulazi u završnicu prvog seta.

14:16 Serija Lisinca, srbija se vratila

Konačno smo pronašli servis. Lisinac je napravio mini seriju koja je napravila paniku u igri Poljske i dvorana se odmah utišala.

10:14 Serija Poljaka, Kovač tražio tajm-aut

Uspela je Poljska da veže tri poena i dolepi se po prvi put. Kubanac Leon je sjajno servirao i odmah se videla razlika na semaforu. Kovač je pokušao tajmautom, ali nije vredelo.

8:8 – Žestoka borba, Srbija se dobro drži

Niko ne uspeva da se odlepi. Naši momci za sada odlično pariraju, avidljiva je vleika nervoza jer ima dosta servis grešaka a da nisu bili jaki servisi.

4:5 – Velika borba na početku

Uroš Kovačević je sjajno otvorio as udarcem, a onda su usledila dva dobra napada. Prvo su Poljaci realizovali dobru akciju za izjednačenje, da bi Podraščanin kroz sredinu doneo novu prednsot