Srbija je doživela ubedljiv poraz od Poljske u meču za treće mesto i tako ostala bez medalje na Evropskom prvenstvu.

Poljska je u Katovicama bila bolja sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16, 25:22.

Leon i Kurek su predvodili Poljake sa 14, odnosno 11 poena dok je Kohanovski meč završio sa devet poena.

U redovima Srbije je najefikasniji bio Ivović sa 10, dok je Atanasijević imao devet poena.

Velika borba je viđena od starta prvog seta. Videlo se da obe ekipe žele da osvoje bronzu i da su iza sebe ostavile poraze u polufinalima.

Posle prvih šest poena u kojima smo gledali egal susret, Poljska prva pravi seriju i dolazi na plus tri. Odmah su naši odbojkaši odgovorili i brzo se vratili u egal, a onda se borba rasplamsala.

Međutim, Poljaci su na 16:16 prvo stekli dva poena, a onda uskoro i tri poena prednosti što im je omoguićilo mirnu završnicu.

Ponovo je presudio loš prijem i nesposobnost da dobru igru u polju realizujemo kroz poene iz kontanapada.

U drugom setu je usledio veliki pad u našoj igri. Posle početnih nekoliko poena u kojima se igralo izjednačeno, Poljska počinje da pravi razliku. Prvo dva poena koja smo na kratko anulirali, pa zatim i tri, da bi do sredine seta to otišlo i na deset poena prednosti. Do kraja seta su Poljaci rutinski čuvali prednost i na kraju u revijalnom tonu osvojili drugi set.

U trećem setu smo videli pravi rolerkoster.

Poljska je furiozno krenula i povela sa 4:1, pa je usledio tajm-aut. Naši odbojkaši su odmah uspeli da se vrate u meč, ali su se Poljaci ponovo odlepili. Delovalo je da će rutinski dobiti meč, ali serijom naši dolaze do izjednačenja od 16:16.

Kao i toliko puta višeno u ovom meču, Poljaci prave novu seriju i dolaze o 22:18 i činilo se do još jednog ubedljivog seta.

Tada Srbija servisima Luburiča dolazi do 22:22 i male drame, ali je Poljska i taj nalet odbila i sa nova tri poena došla do bronzane medalje.

Srbija  – Poljska 22:25, 16:25, 22:25

Dvorana: Spodek Arena.   Gledalaca: 11.000 Sudije: Stefano Ćezare, Vladimir Olenik

Srbija: Okolić, Kovačević 6, Petrić, Peković, Krsmanović 4, Ivović 10, Jovović, Perić , Atanasijević 9, Luburić 3, Majstorović, Podraščanin 5, Lisinac 2, Todorović

Poljska: Novakovski 7, Kačmarek 3, Kurek 11, Leon Venero 14, Vojtašek, Drizga 3, Lomač, Kubijak 4, Slivka, Kohanovski 9, Semenjuk, Zatorski, Bijenek 2, Fornal.

Sva dešavanja ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

22:25 Kraj. Srbija ostala bez medalje

Taman kada smo se vratili u meč, Poljska po već viđenom scenariju pravi seriju i završava meč.

22:22 Serija Srbije, evo drame

Ajmo momci, makar da ih namučimo do kraja.Sjajno servira Luburić.

18:22 Loš prijem, po ko zna koji put…

Ponovo smo imali problem sa servisom. Biće to priča Srbije na ovom Evropskom Srbiju.

17:20 Ponovo se Poljska odlepila

Brzo su rivali došli do plus tri i sada održavaju prednost. Bliži se kraj seta, a možda i meča. Pokušava Kovač sa Petrićem

16:16 Vratila se Srbija, bravo momci

Odlina sekvenca naših, evo ga izjednaćenje. Probudio se Uroš kovačević.

13:14 Sjajni Ivović, Poljska zatražila tajm-aut

Asom je Ivović uneo dramu u treći set, imali snage za preokret.

11:13 Konačno dobra kontra, malo smo se približili

Dve dobre akcije su bile dovoljne da malo smirimo Poljake i damo sebi šansu za povratak.

7:11  – Sjajni blokovi Poljaka, ponovo prave razliku

Kratko je trajao povratak Srbije, dva loša smeča i dva sjajna bloka su bili dovoljni Poljacima da se odlepe.

4:5 Tajm-aut Kovača trgnuo našu ekipu, ali i dalje smo daleko od preokreta

Vezali smo dva poena i nekoliko dobrih poteza. Atanasijević i Ivović uz igru u polju nas drže koliko toliko u igri.

1:4 – Očajan start i trećeg seta, Srbija ne zna gde udara

Poljaci su nastavili gde su stali, a nažalost i naši momci. Smeši se težak poraz.

Uroš Kovačević; Foto: EPA-EFE/Adam Warzawa

16:25 Kraj agonije, Poljska je osvojila i drugi set

Jedna od najgore odigranih setova naše ekipe u ko zna koliko vremena. Gotov je i sada samo uz čudo možemo ovo da preokrenemo.

14:23 Nema rešenja, situacija je očajna

Uspeli su malo da zaustave pad u igri, ali nedovoljno da se vidi neki impuls koji bi nam značio u trćem setu.

10:20 Ništa nam polazi za rukom

Evidentan je psihički pad u igri. Servis greške, smeevi bez samopouzdanja. Osvajanje drugog seta deluje nemoguća misija.

9:16 Poljaci rutinski čuvaju razliku

Malo smo se stabilizovali, ali nedovoljno dobro igramo da bi preokrenuli ovoliku prednost. Pokušava i izmenama Kovač, ali bez rezultata.

6:13 Prijem se raspao, Srbija igra katastrofalno

Još dva as Poljaka, naši kao da primaju bombe. Sve veća razlika.

5:9 Sve lošija igra, Poljaci kao u transu

Sve teže nalazimo rešenja, a Poljaci lete po parketu. Servis, blok, napadi, sve što mi ne radimo. Loša situacija.

5:7 Rolerkoster u Katovicama, taman se vratimo pa padnemo u igri

Odmah smo odgovorili i izjednačili rezultat, ali je usledila nova mini serija Poljaka. Nikako da pronađemo pravi ritam.

4:2 Poljska prva pravi razliku

Posle četiri poena u kome nije bilo brejka, usledila su dva poena Poljske.

Odbojkaška reprezentacija Srbije, Italije

22:25 Kraj prvog seta servis greškom, ponovo jurimo preokret

Sevis greška naših, ostali smo bez šanse za neku dramatičnu završnicu.

22:24 Dve set lopte za Poljsku

Prijem nas je izdao, što su roivali iskoristili da dođu do četiri set lopte, o kojih smo dve spasili.

19:22 Razleteli se Poljaci, prvi set klizi iz ruku

Vezala je Poljska dva ponea. Jedan posle neuspelih napada Atanasijevića, a zatim i posle dobrih blokova. Poljaci blizu prvog seta.

18:19 Odlepila se Poljska, nije dobro

Poljaci su posle dobrog bloka došli do dva razlike. Uzvratio je Ivović brutalnim smečom i kojim je oborio libera Poljaka na parket. Pravi mali nokaut.

16:16 Propuštena prilika za dva razlike

Mini serija Poljske i novi preokret. Srbija je propustila priliku da se odlepi posle luačkog poena, ali je na kraju izblokiran Ivović. Spektakularna odbojka se igra.

13:14 – Ludačka borba, slavi se svaki poen

Ponovo su Poljaci došli do dva poena prednosti, ali je Srbija odmah odgovorila. As Podraščanina i dobra igra u polju su nam doneli preokret.

9:9 – Bravo momci, ovako se bori u inat provokacijama

Posle performansa selektora Poljske, naši su se razigrali i sve hvataju u polju što je dovelo do izjednačenja. Sjajni potezi Podraščanina i Kovačevića.

6:7 – Greše Poljaci, brzo smo se vratili u igru

Dobar napad Atanasijevića i pecanje Poljaka uz veliku borbenost su nam pomogli da se vratimo u igru. Poljska je zatražila čelendž, a selektor Hejden je krenuo da divlja pored terena. Ponovo se čekalo nekoliko minuta da se vidi situacija, ali je poen ostao Srbiji.

3:6 Greši Srbija, Poljaci prave razliku

Loš prijem naših, i odmah serija za Poljsku. Dva dobra bloka i jedna greška i Poljaci su raspalili atmosferu. Kovać pokušava tajm-autom.

3:3 – Žestoka borba na početku