Derbi pun varnica

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u prvom meču četvrtfinalne runde plej-ofa prvenstva Srbije rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:19, 25:18.

U prvom setu meča odigranog u Zemunu Zvezda je krenula bolje, vodila 4:1, 9:5, potom i 14:9, ali je od tog momenta ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji reprezentativac Srbije Bojan Janić vezala šest poena i došla do preokreta.

No, umesto koraka ka prednosti u prvom delu igre, Partizan je dopustio crveno-belima da ponovo uhvate ritam, pa su preokrenuli na 16:15, a nakon egala koji je potrajao do 21:21 crveno-beli su vezali tri poena (24:21), a potom i potvrdili prvi set.

U drugom setu neizvesnost je potrajala do rezultata 4:4, posle čega se Zvezda odlepila na 10:6, i tu prednost čuvala bez problema do kraja i 25:19.

I treći set započeo je prednošću Zvezde (5:2), ali je Partizan uspeo da se vrati i drži kakav-takav priključak i nadu sve do rezultata 18:16 za Zvezdu. Gosti su tada vezali pet poena i došli do 23:16, pa su na kraju ubedljivo poveli sa 1-0 u seriji osvojivši treći set 25:18.

U završnici meča viđen je i jedan incident, kada su treneri Partizana Janić i Zvezde Nikola Matijašević ušli u verbalni sukob koji je potrajao nekoliko minuta, pre nego što su podeljeni crveni kartoni a meč okončan pobedom Zvezde.

Dušan Nikolić je brojao do 12 poena, Aleksandar Okolić 11 kod pobednika, dok je kod Partizana Milija Mrdak brojao do 15.

U ostalim mečevima, Radnički je u Kragujevcu sa 3:0 savladao Mladi Radnik, Vojvodina je maksimalnim rezultatom bila bolja od Takova, dok je Ribnica izgubila na svom terenu od Spartaka, 3:0.

Druge utakmice četvrtfinala zakazane su za 1. april, a ukoliko bude potrebe, majstorica bi bila odigrana tri dana kasnije, 4. aprila.