Odbojka, Srbija, Francuska, Evropsko prvenstvo
Zoran Terzić Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Srbija je posle velike borbe izgubila od Italije u finalu Evropsko prvenstva u Beogradu pred rekordnim brojem gledalaca.

Sve je sjajno krenulo za Srbiju. Devojke su osvojile prvi set i vodile u većini drugog seta, a onda je serija Italijanki u završnici od pet poena sve preokrenula.

Italija je došla do izjednačenja, a onda je do kraja meča postojao samo jedan tim.

Kada je bilo vidljivo da su kola nepovratno krenula nizbrdo u četvtrtom setu, Zoran Terzić je pri rezultatu 12:5 održao tajm-aut koji će se prepričavati.

„Kad se pobeđuje, kad se gubi, kad se igra dobro, kad se igra loše, vi  te meni najbolje na svetu. Tim je važan. Ko ih j*ebe“, rekao je Terzić i poslao devojke na teren.

Ovo je bio još jedna vleiki pokazatelj koliko ova ekipa diše kao jedan, i da bez obzira na rezultate, zaslužuju veliko poštovanje.