Ženska odbojkaška reprezentacija Holandije; Foto: EPA-EFE/VASSIL DONEV

Reprezentativke Holandije i Švedske obezbedile su plasman među osam najboljih selekcija Evrope pobedama nad Nemačke 3:1, odnosno Bugarske 3:2.

Prve su na teren izašle Holanđanke i Nemice. Holandija je od početka meča igrala bolje, pa su posle 8:5 i 16:12 stigle i do 21:17, da bi do prednosti u setovima stigle rezultatom 25:22.

U drugom setu, koji je trajao 29 minuta, Nemačka je zaigrala znatno bolje, vodila sve do same završnice, kada je Holandija uspela da priđe, poravna na 22:22, ali ne i da preokrene, pa je Nemačka uspela da izjednači, 25:23.

U trećem setu viđena je izjednačena borba koju su Holanđanke uspele da prelome u samoj završnici, od 14:14 dođu do 23:17 i tu prednost zadrže do kraja.

Četvrti deo igre doneo je pravu dramu tokom koje nijedna ekipa nije uspela da se ozbiljnije odlepi, a Holandija je uspela da meč prelomi zahvaljujući seriji od 4-1 pri rezultatu 20:20, pa su nakon dve propuštene lopte treću iskoristile i stigle do osam najboljih.

Tamo će igrati protiv Švedske, koja je savladala Bugarsku u Plovdivu sa 3:2, iako su Bugarke prvi set dobile 25:12. Od tog trenutka rasplamsala se borba, Šveđanke su stigle do preokreta dobivši naredna dva seta 25:21 i 25:22, potom su četvrti izgubile 25:14, da bi peti set pripao Švedskom 19:17.