Srpski ženski seniorski tim, u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić, osvojio je bronzanu medalju u ekipnom takmičenju vazdušnim pištoljem četvrtog dana Evropskog prvenstva u Osijeku.

Ženska reprezentacija Srbije pištoljem je u meč za bronzu ušla sa trećeg mesta u drugoj fazi i sa 565 krugova, koliko je pogodila i četvrtoplasirana Poljska.

U duelu za bronzu između Srpkinja i Poljakinja, srpski tim je bio uspešniji i slavio trijumf 16:8.

Ovo je ukupno osma ekipna medalja za srpski ženski tim pištoljem na evropskim prvenstvima u poslednjih 11 godina (pet zlatnih, jedna srebrna, dve bronzane).

Prošle godine, Srbija je na EP u Vroclavu osvojila zlato pobedivši upravo Poljsku u finalu.

Uspehu u Vroclavu, kao i svim pre toga, učestvovala je prerano preminula Bobana Momčilović Veličković, koja je lane bila i pojedinačni šampion Evrope.