Dejan Savić
Dejan Savić; Foto: Printscreen Sport klub

Vaterpolisti Srbije slavili su protiv Slovenije sa 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0) u poslednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva, a sva dešavanja sa ovog susreta mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

Videli smo dva potpuno različita izdanja Srbije u dva poluvremena. Najpre je odbrana bila izuzetno loša, dok je napad na momente štucao, pa je sredinom treće deonice Slovenija napravila seriju od 2:0 i stigla do 5:4.

Tada je Dejan Savić, selektor Srbije, pobesneo, očitao je lekciju vaterpolistima i početkom drugog poluvremena se sve promenilo.

„Delfini“ su zaigrali kako znaju, počeli su da igraju lepršavo (bilo je nekoliko dodavanja bez gledanja), igrala se sjajna odbrana uz veliki presing i to je dalo rezultat jer je Srbija brzo stigla do velike prednosti.

Srbija će nakon ovog poraza u narednu fazu proći sa drugog mesta, te će morati da igra u osmini finala.

Selektor Dejan Savić odlučio je da napadne Sloveniju bez Dušana Mandića, kome je neophodan odmor pred mečeve nokaut faze.

I na ovom velikom takmičenju podrška našoj podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA – zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Vaterpolo Srbija promo
Vaterpolo Srbija promo; Foto: Promo

Srbija – Slovenija 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0)

Dvorana: Spaladium, Split, Hrvatska;

Srbija: Rističević (4 odbrane), Branković, Drašović 2, Martinović 1, Vučinić 2, Vico 2, S. Rašović 4 (1), Velkić, Pljevančić 1, Radulović 1, Stojanović 2, V. Rašović 2, Dobožanov (5 odbrana). Selektor: Dejan Savić.

Slovenija: Beton (2 odbrane), Popović 2, Kadivec 1, Rahne, Nastran 1, Blažič 1, Stele, Paunović, Stefanović 1, Justin, Puš, Lah, Zurbi (7 odbrana). Selektor: Kristof Štromajer.

Srbija - Slovenija 16:6