Bravo!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se nakon velike borbe u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu pobedila Poljsku 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14).

U polufinalu će igrati protiv reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, a u četvrtfinalu smo gledali neverovatnu utakmicu.

Naše devojke su krenule fantastično, otvorile su meč sa nekoliko vezanih poena i bile su u prednosti sve do polovine seta – 14:11.

Poljakinje su podigle nivo igra i brzo su izjednačile na 14:14 i neizvesnu borbu smo gledali do samog kraja.

Igralo se poen za poen, sve do rezultata 19:19, nakon koga su poljske odbojkašice vezale tri poena i došle do prednosti od 22:19.

Uspele su da sačuvaju prednost od tri poena i mirno su privele prvi set kraju.

Delovalo je da će napraviti senzaciju, ali se od starta drugog seta Srbija probudila i krenula je da igra neverovatno.

Povele su sa 4:0 i Poljakinje nisu imale šansu da uspostave priključak, pošto je Tijana Bošković bila ne rešiva zagonetka za protivnice.

Najveća prednost Srbije bila je 21:13, nakon čega su Poljakinje uspele da smanje na samo dva poena razlike (23:21), ali ipak set je u našu korist pretvorila Brankica Mihajlović.

Zajedno sa Tijanom, Brankica je vodila Srbiju do prednosti od 10:6 u trećem setu, ali se najbolja odbojkašica Poljske, Magdalena Stišjak pobrinula da njena reprezentacija dođe do izjednačenja i ponovo unesu veliku dramu u ovaj meč.

Bilo je veoma napeto na terenu, deluje da je taj pritisak slomio Poljakinje koje su počele da greše i Srbija je zahvaljujući seriji loših poteza protivnica stigla do prednosti od 2:1.

Posebno je uzbudljivo bilo u četvrtom setu. Srbija je imala veliku prednost (23:19) i delovalo je da će naše devojke već tada uspeti da obezbede plasman u polufinale.

Ipak, Poljakinje su uspele da vežu četiri poena i došle su do set lopte, koju nisu iskoristile nakon servis greške.

Odbojkašice Poljske su došle do druge prilike i uz grešku Srpkinja na mreži stigle su do izjednačenja.

Poslednji set nije razočarao i kao u prethodna četiri, velika drama je viđena i u poslednjem.

Poljakinje su imale prednost 9:7, cela hala je pevala i nosila ih ka pobedi.

Međutim, Srpkinje su im pokvarile veče iz snova. Nakon nekoliko grešaka, tačku na ovu utakmicu je stavila Jovana Stevanović sa dva vezana poena kojim je obezbedila Srbiji polufinale.

Fantastična Tijana Bošković predvodila je Srbiju sa 36 poena, Brankica Mihajlović dodala je 15 poena, a Jovana Stevanović 12.

Kod Poljske najbolja je bila Magdalena Stišjak sa čak 40 poena, Rozanski je dodala 11, a Vitkovski devet.

Srbija će u polufinalu igrati u sredu, 12. oktobra od 20.30, protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Četvrtfinale Svetskog prvenstva: Srbija – Poljska 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14)

Dvorana: Gljivice Arena, Gljivice (Poljska). Sudije: Masijas Luis Gerardo, Vang Žiling.

Srbija: Buša 2, Lazović, Drča 3, Popović, Mirković, Mihajlović 15, Pušić, Bjelica, Aleksić 9, Stevanović 12, Jegdić, Bošković 36, Milenković, Lozo. Selektor: Danijele Santareli.

Poljska: Stenzel, Stencel, Sčepaniak 1, Korneluk 7, Vitkovska 9, Galkovska 1, Gorecka 5, Stišjak 40, Fedusio, Ščiglovska, Volosz 1, Slagovska 4, Venerska, Rozanski 11. Selektor: Stefano Lavarini

Srbija - Poljska 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14)