Bravo, mladići

Juniorska reprezentacija Srbije u rukometu savladala je Švedsku u borbi za treće mesto i tako stigla do bronzane medalje na šampionatu Evrope za igrače do 20 godina koje se igra u Portugalu.

Početak meča protekao je u egalu, ali je nakon rezultata 4:4 Srbija preuzela konce igre u svoje ruke, zagospodarila terenom i serijom od 8-1 došla do velikih sedam golova viška (12:5). Ipak, pre kraja prvog poluvremena, a na kraju prvog poluvremena razlika je bila +5 za našu selekciju (17:12).

Uvodni deo drugog poluvremena pripao je Šveđanima koji su uspeli da u 38. minutu meča smanje na 20:18, ali su „orlići“ taj nalet odbili, poveli sa 24:19, i tako rešili pitanje pobednika.

Na kraju, 30:26 i sjajan uspeh rukometaša Srbije do 20 godina.

„Orliće“ je predvodio Miloš Kos sa osam golova, Luka Rogan i Mateja Dodić su dodali po pet, Boško Stanisavljević i Dušan Šmigić po četiri, Stefan Dodić je tri puta pogodio mrežu rivala, dok je Uroš Simić jednom postigao pogodak.