Odbojkaši Italije su novi šampioni Evrope, nakon što su još jednom spektakularnom partijom pobedili Sloveniju u finalu sa 3:2 u setovima.

#related-news_0

Italijani su igrali kao u transu i dobili Sloveniju posle preokreta i gubitka od 2:1 u setovima.

Rezultat po setovima je bio 22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11.

Slovenci su na krilima velike pobede protiv domaćina Poljske u polufinalu koju je malo ko očekivao, od starta krenuli da lete po terenu.

To je rezultiralo konstantnom prednšću tokom prvog seta kou Italijani uprkos činjenici da su dolazili na ivicu preokreta, nisu uspeli da sustignu.

U drugom setu su se Italijani konsolidovali i odigrali kao u dosadašnjem toku turnira i ubedljivo došli do izjednačenja.

Međutm, ova ekipa Slovenije je pokazala da ništa ne može da je poremeti i u istom stilu je uspela da uzvrati Italiji u trećem setu.

Četvrti set se dobro razvijao za Sloveniju sve do ulaska u završnicu, kada Italija pravi seriju i stiže do četiri poena prednosti koje je uspešno sačuvala i uvela meč u dramatičan peti set.

Slovenci su peti set otvorili sa 3:0, ali je Italija odmah odgovorila.

Do rezultata 7:7 se igralo poen za poen, a onda je Mikeleto serijom brutalnih servisa napravio razliku i rešio pitanje pobednika.