Austrijski ski skakač Gregor Šlirencauer odlučio je da završi karijeru u 32. godini.

Austrijanac, dvostruki osvajač Svetskog kupa i dvostruki osvajač Četiri skakaonice, rekao je da je odluku doneo nakon što je imao vremena da razmisli posle poslednje povrede.

„Bio je ovo težak mesec iza mene“, napisao je Šlirencauer na društvenim mrežama.

Šlirencauer je zabeležio čak 53 pobede u Svetskom kupu i tako je postao najuspešniji u istoriji.

U bogatoj karijeri osvojio je i brojne titule pojedinačnog i ekipnog prvaka sveta u sjajnoj austrijskoj generaciji sa Koflerom, Morgenšternom i Loiclom, a jedino što mu nedostaje u riznici trofeja je pojedinačno olimpijsko zlato.

Austrijanac je osvojio i četiri olimpijske medalje, od kojih je tri sa ZOI 2010. u Vankuveru i jedna četiri godine kasnije u Sočiju kada je bio srebrni u ekipnom takmičenju.

Poslednjih godina se mučio sa lošijom formom i povredama, što je i ubrzalo odluku o završetku karijere.