Dobra priprema "orlova" pred početak Mundijala.

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Lundu od selekcije Švedske sa 34:35 (19:17), u pripremnom meču pred Svetsko prvenstvo.

Najbolji učinak u selekciji Srbije imali su Dragan Pešmalbek, Predrag Vejin i Mijajlo Marsenić sa po pet golova.

U redovima aktuelnih evropskih prvaka bolji od ostalih su bili Hampus Vane i Lukas Pelas sa po sedam pogodaka.

Dobro su igrali „orlovi“ od početka meča, imali su dva gola prednosti na poluvremenu, ali je Švedska u 48. minutu prvi put stigla do vođstva, koje je održala do kraja meča.

Uroš Borzaš/Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Stizala je naša reprezentacija na gol zaostatka nekoliko puta u poslednjih pet minuta, ali nije uspela da ugrozi prednost najbolje selekcije Evrope.

Dve selekcije će u ponedeljak u Halmstadu odigrati još jedan prijateljski meč.

Srbija će na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj igrati u Grupi E sa Alžirom, Nemačkom i Katarom.

Svetsko prvenstvo počinje 11. januara utakmicom između Francuske i Poljske.