Odbojkaši novosadske Vojvodine odbranili su titulu prvaka Srbije pobedom nad Partizanom u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa prvenstva naše zemlje.

Vojvodina je u pet setova (22:25, 25:19, 21:25, 25:17 i 16:14) pobedila Partizan u Beogradu i sa 3-1 u seriji domogla se 18. titule šampiona, što je Novosađanima i peta uzastopna.

Voša je do finala stigla pobedama nad Crvenom zvezdom i Radničkim, dok je Partizan dotle savladao Niš i Mladi radnik iz Požarevca.

Crno-beli su se razigrali u doigravanju i u četvrtoj utakmici finala su vodili u dva navrata. Posle dobrog prvog seta, a onda i nakon trećeg.

Oba puta Vojvodina je stizala, na kraju i prestigla rivala. Kada se rezultat lomio, na 10:6 u petom setu, imao je i Partizan svoje momente.

Vratio se i izjednačio na 13:13, da bi onda Vojvodina do kraja uspela da veže dva poena i reši pitanje pobednika.

Pavle Perić je predvodio goste sa 19 poena, Aleksandar Blagojević je imao 16, a Nemanja Mašulović 15, dok je u Partizanu Milan Pepić imao 29, a Lazar Koprivica i Lazar Marinović po 12 poena.