Trka za pamćenje.

Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu San Marina i Riminija, koja je vožena na stazi u Mizanu.

Banjaja je na stazi „Marko Simončeli“ ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u sezoni. On je trku završio za 41:43.199 minuta.

Drugo mesto pripalo vozaču Gresinija Italijanu Enea Bastijanini, koji je za pobednikom kasnio 0,034 sekunde. Treće mesto osvojio je Španac Maverik Vinjales iz ekipe Aprilija.

Aktuelni svetski šampion vozač Jamahe Francuz Fabio Kvartararo osvojio je peto mesto u Mizanu.

Kvartararo je prvi u generalnom plasmanu vozača sa 211 bodova, ispred Banjaje koji ima 181 i Španca Aleša Espargara sa 178 bodova.

Naredna trka u Moto GP šampionatu na programu je 18. septembra za Veliku nagradu Aragona.