Srpski sportista Milenko Sebić osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu.

Sebić je u finalu vazdušnom puškom na deset metara bio najuspešniji i pridružio se ostalima koji su pobeđivali.

Srbija je prethodnih dana bila uspešna uglavnom u borilačkim sportovima, ali je Sebić u streljaštvu uzeo svoje odličje.

Viktor Nemeš, Magomedgadži Nurasulov i Marica Perišić su već uzimali pojedinačna zlata, pa je red došao i na Sebića, koji se među „zlatnim“ strelcima priključio Zorani Arunović i Damiru Mikecu.

Njih dvoje su u Oranu pobedili u miksu vazdušnim pištoljem. Posle pet takmičarskih dana, naša zemlja je u Alžiru osvojila deset medalja, a Sebićeva je 11.

Milenko je sa 625 krugova kvalifikacije završio na 7. mestu i sa tog mesta je ušao u finalni deo takmičenja. Naš drugi takmičar u ovoj disciplini, Lazar Kovačević sjajno je
pucao u kvalifikacijama i sa ubedljivim rezultatom je ušao u finalni deo nadmetanja.

On je u kvalifikacijama ostvario rezultat od 632, što ga je stavilo na prvo mesto kvalifikacija. U finalnom delu takmičenja, Sebić je pokazao svoju klasu i takmičarski mentalitet.

U meču koji je bio krajnje neizvestan Hrvat Miran Maričić i Sebić, su pokazali zavidnu koncentraciju, s obzirom na to da su pri rezultatu 14:14 i Sebić i Maričić upucali 10,6 krugova.

Na kraju je naš strelac bio pribraniji i pobedio je rezultatom 17:15 svog konkurenta.

BONUS VIDEO: Doček Damira Mikeca na aerodromu