Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka Evrope nakon pobede nad Danskom u finalu, 33:31, posle produžetka.

Danska je meč otvorila bolje, poveli su 2:1, nakon čega se igralo gol za gol, sve do rezultata 4:3 za Dance.

Od tog momenta Francuska je preuzela inicijativu i vezala četiri gola za 8:6, ali su Skandinavci ponovo uspeli da dođu do prednosti pred završnicu prvog poluvremena (12:11), da bi nakon 30 minuta rezultat bio 14:14.

Početkom drugog poluvremena činilo se da će Danci podići nivo igre i odlepiti se (17:14), ali je Francuska napad po napad uspevala da smanjuje razliku, pa je uspela da poravna na 23:23.

Nakon toga usledila je drama, Francuzi su uspeli da u samoj završnici stignu do poravnanja (27:27), posle čega je meč otišao u produžetke.

Tamo je Francuska bila bolja sa 6:4 i sa 33:31 na kraju slavila.

Francuzima je ovo bilo četvrto zlato u istoriji,dok je Danska u svom četvrtom finalu po drugi put poražena.