Vozač Ferarija Karlos Sainc pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Singapura i tako je nakon dugo vremena prekinuo dominaciju Red Bula koja je na prethodnih 14 trka u 2023. godini slavila.

Sainc je krenuo sa pol pozicije, dobrom i sigurnom vožnjom čuvao je vođstvo i ostvario drugu pobedu u karijeri.

Drugo mesto zauzeo je vozač Meklarena Lando Noris, ispred vozača Mercedesa Luisa Hamiltona koji se popeo na pobedničko postolje nakon što je njegov timski kolega Džordž Rasel u poslednjem krugu izleteo sa staze.

Sedmostruki svetski šampion osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke. Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio vozač Red Bula Maks Ferstapen, koji je prekinuo niz od 10 pobeda.

Pjer Gasli zauzeo je šesto mesto, Oskar Pjastri iz Meklarena bio je sedmi, a Serhio Perez iz Red Bula osmi.

Deveto mesto zauzeo je Lijam Loson iz Alfa Taurija, a 10. je bio Kevin Magnusen iz Hasa. Naredna trka vozi se za sedam dana za Veliku nagradu Japana.