Ferstapenu pol pozicija, ponovo borba za Leklerom

Vozač Red Bula Maks Ferstapen ostvario je najbrže vreme u kvalifikacijama pred sprint trku Formule 1 u Imoli.

Aktuelni svetski prvak je do 14. pol pozicije u karijeri došao vremenom 1:27,999 minuta. Drugi će sprint trku početi vozač Ferarija Šarl Lekler, koji je vodeći u šampionatu nakon tri trke.

Treće mesto je zauzeo Lando Noris iz Meklarena, Kevin Magnusen iz Hasa je četvrti, dok je peti vozač Alpine Fernando Alonso.

Od šestog do desetog mesta poređali su se Danijel Rikardo, Serhio Perez, Valteri Botas, Sebastijan Fetel i Karlos Sains.

Vozači Mercedesa Džordž Rasel i sedmostruki svetski šampion Luis Hamilton završili su na 10. odnosno 13. mestu, čime su potvrdili probleme koje imaju od početka sezone.

Kvalifikacije su pet puta prekidane crvenim zastavama. U prvom delu do prekida je došlo nakon što su sa bolida vozača Vilijamsa Aleksandera Albona otpali delovi.

Vozač Ferarija Karlos Sainc je u drugom delu kvalifikacija izleteo sa staze, i sprint trku će početi sa 10. mesta.

U završnom delu kvalifikacije su prekinute tri puta zbog izletanja Magnusena, Norisa i vozača Alfa Romea Valterija Botasa.

Sprint trka na stazi Imola vozi se u subotu od 16.30, a bodove će osvojiti osam najbržih vozača.

Subotnja trka će odrediti i plasman pred trku za Veliku nagradu Emilije Romanje, koja je na programu u nedelju u 15.00.

Prvi u generalnom plasmanu trenutno je Lekler sa 71 bodom, drugi je Rasel sa 37, a treći Sains sa 33.