Novak Đoković Foto:REUTERS/Pablo Morano

Šampioni se jednostavno prepoznaju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković čestitao je srpskom rvaču Stevanu Mićiću zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu.

Mićić, srpski rvač u kategoriji do 57 kilograma, osvojio je svetsku titulu u Beogradu, a Novak nije propustio priliku da mu čestita na društvenim mrežama.

Srpski teniser podelio je Mićićevu sliku uz jedan njegov citat nakon finala, a stavio je i pet emodžija.

„Srbija mi je u krvi i nisam mogao da budem srećniji što sam svom narodu doneo zlato“, rekao je Mićić nakon finala, što je očigledno posebno značilo i Novaku.

Mićić je u finalu bio bolji od Japanca Ruija Higučija sa 7:4.

Na polovoni prve runde Mićić je stekao prednost od 2:0 da bi Japanac uzvratio u sam smiraj ovog dela borbe.

Potom je u drugoj rundi Japanac bolje započeo, poveo 4:2, ali je Srbin odgovorio i preokrenuo na 6:4, da bi pred sam kraj runde dobio još jedan bod i slavio 7:4.

On je na ovom takmičenju obezbedio i plasman na Olimpijske igre.

Što se Novaka tiče, on je nedavno osvojio 24. grend slem titulu, a naredne godine napašće i olimpijsko zlato koje mu nedostaje u trofejnoj karijeri.