Felipe Perone Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od selekcije Mađarske u borbi za sedmo mesto na Svetskom prvenstvu u vaterpolu u Dohi, posle peteraca, sa 18:16 (4:3, 2:3, 3:3, 5:5 - 4:2).

Vodili su Mađari tokom prvog perioda i bili su znatno bolji rival, ali je do kraja poluvremena Crna Gora uspela da izjednači.

Tako je bilo i tokom treće i četvrte četvrtine, koje su bile veoma efikasne (3:3, 5:5).

Crnogorci su ponovo morali da šutiraju peterce, samo su sada od njih Mađari bili bolji.

„Ajkule“ su promašile dva puta, Miroslav Perković i Draško Brguljan nisu imali sreće, dok su gosti bili precizni sva četiri puta.

Strelci za Mađarsku su bili Gergo Zalanki četiri, Vins Vigvari tri, Peter Kovač, Silard Jančik i Marton Vamoš dva puta, a Gergo Fekete postigao je jedan gol.

Precizni u redovima Crne Gore bili su Jovan Vujović četiri, Vlado Popadić tri, Perković i Stedano Vidović dva puta, dok su Mario Mršić, Vasilije Radović i Matković pogodili jednom.