Nova velika šansa za medalje

Srpski atletičari Angelina Topić, Adriana Vilagoš, Nikola Kostić i Miloš Nisić plasirali su se u finale Evropskog prvenstva za starije juniore i juniorke, koje se održava u Jerusalimu.

Angelina Topić se plasirala u finale u skoku udalj rezultatom 6,50 metara, a Srbija je imala još dve takmičarke u kvalifikacijama u ovoj disciplini. Teodora Boberić je skočila 5,96 metara i osvojila je 22. mesto u ukupnom plasmanu, dok je Dunja Sedlaček bila 25, pošto je ostvarila skok od 5,80 metara.

Finale je na programu u četvrtak pre podne.

Adriana Vilagoš je u kvalifikacijama u disciplini bacanje koplja zabeležila hitac od 54,71 metara. Finale je takođe u četvrtak, od 18.27.

Plasman u finale izborio je i Nikola Kostić u disciplini 400 metara prepone. On je osvojio prvo mesto u polufinalnoj grupi, pošto je kroz cilj prošao za 50,54 sekundi. Finale je u četvrtak od 16.45 časova.

Miloš Nisić trčao je u polufinalu trke na 200 metara osvojio treće mesto (21,01 sekunda) i izborio je plasman u finale, u sredu od 19.05.

U finalu trke na 3.000 metara nastupile su dve srpske takmičarke. Saima Murić je osvojila deveto mesto (9:42,73), dok je Milica Tomašević bila 12. (9:55,13).