Jovan Nikolić, mladi srpski bokser, osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata Evrope u Beogradu, u kategoriji do 71 kilograma savladao Gruzina Eškerhana Madijeva 4:1.

Nikolić je nošen podrškom sa tribina u hali „Aleksandar Nikolić“ preokretom u trećoj rundi doneo prvo zlato muškom timu Srbije na šampionatu.

„Bilo je dosta teško, ovo mi je bio najteži meč u životu. Velika borba do zlatne medalje koju sam uspeo da osvojim. Uspeo sam da se izborim i sa povredom desne šake. Presrećan sam i ovo mi mnogo znači. Trebaće mi još vremena da se slegnu utisci“, rekao je mladi šampion Evrope.

Imala je Srbija još dve šanse da dođe do zlata, ali je u kategoriji do 80 kilograma Rastko Simić poražen od Hrvata Gabrijela Veočića, dok je Dušan Veletić u kategoriji +92 izgubio od Španca Ajube Gadfe Drisi El Aisauija

Srpski muški tim na ovom šampionatu osvojio je i šest bronzi – Rade Joksimović, Omer Ametović, Almir Memić, Vahid Abasov, Veljko Ražnatović i Sadam Magomedov.