Zurab Datunašvili

Srpski rvač Zurab Datunašvili plasirao se u finale Svetskog prvenstva i obezbedio novu medalju za našu zemlju.

Datunašvili je pre dva meseca uzeo bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju, a sada ima u rukama bar srebro, pošto je u polufinalu savladao danskog takmičara Rajbeka Bisultanova sa 5:1.

Protivnik u borbi za najsjajnije odličje biće mu beloruski rvač Kiril Maskevič, u nedelju od 18 sati.

Zurab je pre polufinala u kategoriji do 87 kilograma bio bolji od Milada Alirzaeva sa 4:3 i takmičara iz Gruzije Lašu Gobadzea sa 2:1.

Podsećamo, Datunašvili je osvojio i zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Varšavi.

Kada je reč o uspesima srpskih rvača, oni će i na šestom uzastopnom Svetskom prvenstvu osvojiti bar jednu medalju.

BONUS VIDEO: Datunašvili sa bronzom i srpskom zastavom stigao u Beograd