Marko Podraščanin čestitao je Italijanima na pobedi od 3-1 u polufinalu Evropskog prvenstva u poljskim Katovicama.

Srbija je poražena od mlade i talentovane selekcije Italije koja je hit prvenstva.

Propuštena je šansa u 1. setu, u četvrtom je koban bio loš start, pa nije bilo druge, osim da se čestita.

„Kao sve u životu, sve po zasluzi. Italija je zasluženo pobedila i pre meča sam pričao, igraju jako dobro, veliko su iznenađenje, jako dobro primaju servis i samim tim sa dizačima kao što je Simone Đaneli, igra i taj kvalitet dolaze do izražaja. Velika je šteta zbog prvog seta, dobro smo otvorili utakmicu i vodili sa 9:5, tu je trebalo da stvorimo veliki pritisak jer smo 10 ili više godina iskusniji i imamo mnogo ovakvih utakmica u nogama. Međutim, oni su dobili na razliku, vratili smo se na jedvite jade i onda je usledio energetski i igrački pad. Jako je kasno, ali probaćemo da dobro spavamo, igramo za bronzu i to bi bio svakako veliki rezultat na ovako teškom prvenstvu“, rekao je Podraščanin posle meča.

Duel sa Poljskom za bronzu igra se u nedelju već u 17.30.

Slovenija čeka Italiju u utakmici za zlato, u 20.30.