Fudbaleri Milana pobedili su na gostujućem terenu Bolonju sa 4:2, u utakmici devetog kola Serije A i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Milan je poveo u 16. minutu golom koji je postigao Rafael Leao, a prednost je udvostručio Davide Kalabrija u 35. minutu.

Bolonja je smanjila autogolom Zlatana Ibrahimovića u 49. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Musa Barou.

Milan je poveo u 84. minutu pogotkom Ismaela Benasera, a pobedu je obezbedio Ibrahimović golom u 90. minutu.

Bolonja je utakmicu završila sa devetoricom igrača, Adama Sumaoro dobio je crveni karton u 20. minutu, dok je njegov saigrač Roberto Sorijano isključen u 58. minutu.

Milan je sada prvi na tabeli sa 25 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija.

Ekipa Siniše Mihajlovića je u poslednje dve utakmice bez pobede i posle trećeg poraza u prvenstvu zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova.

Serija A, 9. kolo

Salernitana – Empoli 2:4 (0:4)

(Ranijeri 48, Ismajli 55. autogol – Pinamonti 2, 45. penal, Kutrone 11, Strandberg 13. autogol)

Sasuolo – Venecija 3:1 (1:1)

(Berardi 37, Anri 50. autogol, Fratezi 67 – Okereke 32)

Bolonja – Milan 2:4 (0:2)

(Ibrahimović 49. autogol, Barou 52, ck. Sumaoro 20, ck. Sorijano 58 – Leao 16, Kalabrija 35, Benaser 84, Ibrahimović 90)

Torino – Đenova 2:1 (2:0)

(Sanabria 14, Pobega 31, Brekalo 77 – Destro 69, Kaisedo 81)

Sampdorija – Specija 2:1 (2:0)