Mančester siti je, nakon što je i zvanično osvojio titulu prvaka, u spektakularnom meču savladao Njukasl na gostovanju rezultatom 4:3

Utakmicu prepunu uzbuđenja je obeležio Španac Feran Tores, koji je postigao tri gola za svoj tim.

Prvi gol je bio posebno impresivan jer je Tores u skoku petom savladao golmana, a gol je po mnogima već sada jedan od glavnih konkurenata za najbolji u sezoni.

Golu Toresa u finišu prvog poluvremena je prethodilo vođstvo Njukasla preko Krafta, da bi izjednačenje Sitiju doneo Kanselo.

Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena, u šestom minutu nadoknade, dosuđen je penal koji je realizovao Žoelinton za 2:2 na poluvremenu.

U natavku se nastavilo u istom stilu, a počelo je penalom za Njukasl koji promašio Vilkok u 62. minutu, ali je natračo na odbitak i doneo novi preokret.

Ali, Feran Tores je imao svoje veče i za svega tri minuta je doneo preokret i pobedu ekipi Pepa Gvardiole.

U 64. je posle dodavanja Žesusa sa desne strane samo podmetnuo nogu za izjednačenje, a dva minuta kasnije je odbitak posle stative smestio u praznu mrežu i odneo je loptu kući.