Šampion Srbije pobedio je Asvel u gostima sa 83:80, a meč je obeležio neverovatan povratak Crvene zvezde i trojka Kevina Pantera dve sekunde pre kraja.

Crveno-beli su veoma loše otvorili meč pa su neposredno pred veliki odmor bili čak 21 poen u zaostatku u odnosu na francuski klub. Mnogo stvari nije funkcionisalo u igri izabranika Dragana Šakote tokom prve dve deonice, ali je treća četvrtina donela poptuno drugačiju siliku i rezultatski egal uoči odlučujućih deset minuta.

Završnica neizvesne utakmice i pravog košarkaškog rolerkostera prošla je u znaku Kevina Pantera. Amerikanac je 18 sekundi pre kraja susreta, pri rezultatu 80:78 za Crvenu zvezdu izgubio loptu, obezbedio kontru rivalu i uneo nepotrebnu tenziju. Francuski klub je pogotkom Lajtija stigao do izjednačenja, ali je fleku iz prethodnog napada Panter ispravio pogotkom za tri poena samo dve sekunde pre kraja utakmice.

Crvena zvezda je tako stigla do devete pobede u 18 kola Evrolige, a posebno je značajna činjenica da je ASVEL savladala ubedljivije nego što je francuski klub trijumfovao u Beogradu posle produžetka (74:72).

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Vladimir Štimac sa 21 poenom, tri više od junaka utakmice Kevina Pantera. U timu domaćina istakao se Pejn sa 17 poena i osam skokova.

Asvel – Crvena zvezda 80:83 (30:13, 19:17, 16:34, 15:19)

Dvorana: Astrobeli (Lion). Gledalaca: 5.560. Sudije: Peru]a, Silva, Vilius.

ASVEL: Tejlor 5, Jekiri 6 (7 sk), Kahudi 5, Maledon 13, Lomaš 14, Galu, Nua 3, Žan Šarl 6, Dio, Lajti 11, Strazel, Pejn 17 (8 sk).

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Panter 18, Braun 13 (7 as), Davidovac 9, Lazić 1, Beron 5, Dobrić 6, Gist 2 (6 sk), Jagodić Kuridža 2, Simanić, Jovanović 6, Štimac 21.