Novi sukob na relaciji sa novinarom.

U okviru 29. kola ABA lige odigran je nemački derbi između Bajerna i Abe u Minhenu. Iako nije imao rezultatski značaj u borbi za plej-of jer su obe ekipe izgubile svoje šanse.

Međutim, veliki rivalitet doneo je vrlo zanimljiv i borben meč koji je rešen u poslednjim trenucima rezultatom 76:75 u korist Albe.

Videli smo i jedan zanimljiv trenutak uoči početka drugog poluvremena.

Trener Bajerna Andree Trinkijerija je ponovo imao manji sukob sa novinarom koji mu je postavio pitanje koje ga je iznerviralo.

Bavarci su na poluvremenu meča 29. kola Evrolige protiv Albe imali poen minusa (37:38), a kada je novinar prokomentarisao da verovatno nije zadovoljan odbranom, Italijan je odgovorio:

„Kako to znaš? Čitaš li mi misli?“ bila je Trinkijerijeva reakcija, a potom je objasnio da je problem bio napad njegove ekipe, koji je u prvoj četvrtini postigao samo 14 poena.