Led u venama mladog plejmejkera

Košarkaši Mege pobedili su FMP-a na gostovanju rezultatom 83:73 (19:21, 17:13, 19:20, 28:19) u utakmici trećeg kola ABA regionalne lige.

Utakmica je bila veoma zanimljiva, od prvog minuta su se ekipe smenjivale u prednosti, a ključni momenti odigrali su se početkom poslednje deonice, kada je briljirao Nikola Topić.

Početkom četvrte četvrtine, na semaforu je bilo +1 za Megu (55:54), a Nikola Topić je do tada imao samo četiri poena.

Osamnaestogodišnji plejmejker tada uzima stvari u svoje ruke i do kraja utakmice učestvuje u 22 od 28 poena, koliko je Mega postigla u četvrtoj četvrtini. Postigao je 17 poena u poslednjem kvartalu i podelio dve asistencije, za dva i tri poena, te sam doneo pobedu Megi.

Najbolji u ekipi Mege bio je Topić sa 21 poenom uz 10 asistencija, dok je Nikola Janković dodao 16 poena. Uroš Plavšić je imao 15 poena uz šest skokova.