Košarkaši Šarlot Hornetsa savladali su Atlanta Hokse rezultatom 122:99 u meču NBA lige u noći između srede i četvrtka, a ovaj susret su, odličnim partijama obeležili srpski bekovi Bogdan Bogdanović i Vasilije Micić.

Bogdanović je u porazu svog tima postigao 12 poena, uz pet skokova i četiri sistencije, dok je Micić na parketu proveo 20 minuta i za to vreme ubacio 13 poena uz pet asistencija i dva skoka.

Vidi se da je Šarlot pogodio sa dovođenjem Micića pošto je od njegovog dolaska ekipa vezala tri pobede.

I ova protiv Atlante došla je prilično lako, iako su gosti vodili nakon prve četvrtine sa 31:29.

Ipak, „stršljenovi“ su dodali gas u drugoj deonici i na poluvremenu su stigli do +6. Tu prednost nisu ispuštali, već je ona samo rasla i na kraju je iznosila čak +23.

Bogdanović je šutirao 4/9 iz igre, Micić je imao isti učinak, samo što je pogodio jednu trojku manje (1/3).

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Brendon Miler sa 26 poena, 21 je upisao Tre Men. Sa druge strane, u Atlanti Deandre Hanter je ubacio 21, a Džejlen Džonson je dodao 19.

Uprkos seriji pobeda, Šarlot je na 13. mestu Istoka sa 13 pobeda i 41 porazom, dok su Hoksi 10. sa skorom 24-31.