Utakmica o kojoj će se pričati.

U noći između subote i nedelje videli smo najluđu utakmicu dosadašnjeg toka NBA sezone.

Sakramento Kingsi su pobedili Orlando Medžik u gostima rezultatom 126:123 u završnici koju nije lako prepričati.

Sakramento je imao prednosti i čini se sve u svojim rukama kada su zamlo prosuli sve u ludoj završnici.

Vodili su Kingsi sa 123:119 na 11.7 sekuni do kraja kada je Orlando sa dva bacanja prišao na minus dva.

Tada su gosti napravili grešku i izgubili loptu, a Okeke je zakucao za izjednačenje.

Sakramentu je ostalo svega šest sekundi, ali onda je na scenu stupio Dieron Foks.

Plejmejker je nadriblao loptu na logo Orlanda i podigao se na šut. Lopta je prošla kroz obruč, a radost na klupi Kingsa bila je ogromna.

Fenomenalni Foks je meč završio sa 37 poena.

Boban Marjanović je ponovo dobio minute na kašicčicu u novom porazu Hjustona i uspeo je u tom periodu da se upiše u strelce.

Minesota je rutinski svaldala Roketsee sa 129:127, a srpski centar je dobio priliku kada je sve bilo rešeno.

On je u igri je proveo tri minuta i za to vreme je uspeo da pogodi slobodno bacanje, uz po jedan skok i ukradenu loptu.

Najefikasniji kod pobedničke ekipe bio je Karl Entoni – Tauns, koji je postigao 25 poena. Hjuston je predodio Džejlen Grin, koji je ubacio 21 koš.