Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Hjuston Roketse sa 105:103 u noći između petka i subote.

Čovek odluke bio je Stef Kari koji je pogodio šut za pobedu pri nerešenom rezultatu, uz zvuk sirene. Kari je napravio fintu, uradio stepbek i podigao se na šut za trijumf.

Srpski krilni centar Nemanja Bjelica odigrao je 16 minuta za Voriorse i upisao dva poena, četiri skoka i tri asistencije.

„Ratnici“ su tokom većeg dela meča gubili, Hjuston je u prvom poluvremenu imao i ozbiljniju prednost, ali ju je ispustio već do sredine treće četvrtine.

Od +15 posle pogotka Kevin Porter Džuniora, Roketsi su otišli u minus pogotkom Džordana Pula za 76:74 pred istek 36. minuta.

Od tog trenutka su se ekipe smenjivale u vođstvu, a ni jedni, ni drugi nisu uspevali da stvore značajniji plus, pa je na kraju sve stalo u jedan šut.

Ako je verovati američkim medijima, to je prvi put da je Kari pogodio uz zvuk sirene u bogatoj i dugoj karijeri u kojoj je imao pogodaka neposredno pred istek vremena.

Stef je bio i najefikasniji sa 22 poena u svom timu, Pul je dodao 20 poena, a Endrju Vigins 17. Na drugoj strani je Kristijan Vud imao 19 poena, a Kevin Porter Džunior 17.

Voriorsi su pobedom sačuvali epitet jedne od najboljih ekipa na zapadu sa 33 pobede i 13 poraza, pa su tamo drugi, dok je Hjuston „fenjeraš“ u istoj konferenciji sa 14 pobeda i 33 poraza.