Užasno veče.

Prijateljska utakmica Slovenije protiv Grčke pretvorila se u horor za „zmajčeke“ zbog povreda glavnih igrača.

Slovenci su po drugi put izgubili od Grka rezultatom 87:77, ali to u ovom trenutku noikoga ne zanima pošto su povrede u ovom susretu doživeli dvojica najboljih igrača tima: Luka Dončić i Vlatko Čančar.

Sve je počelo na kraju prvog poluvremena, kada se Dončić uhvatio za koleno. Desetak minuta pre kraja druge četvrtine, Grčka je bila u napadu i vodila sa 46:41. Tada se Dončić uhvatio za koleno nakon što je udario u koleno protivničkog igrača pokušavajući da se provuče kroz postavljeni blok.

Odmah je bilo jasno da se radi o neugodnom sudaru, a Dončić je zaustavio svoje kretanje. Nakon tog trenutka, i oni koji su pratili meč preko televizije zadržali su dah, a posebno slovenački navijači.

Čančar je, sa druge strane, krenuo na zakucavanje, uspeo je da to uradi, a onda je pao na parket. Njegova povreda delovala je znatno teže, pošto se odmah uhvatio za koleno i krenuo da vrišti od bolova. Svi su na klupi odmah skočili i pritrčali da mu pomognu.