Košarkaši Denvera poraženi su od ekipe Sakramenta u NBA ligi u noći između srede i četvrtka rezultatom 102:98. Srpski centar Nikola Jokić je meč završio sa 15 poena, pet skokova i osam asistencija, uz jedan izliv besa prema sudijama.

Srbin je odigrao najlošiju utakmicu u NBA ligi još od 7. januara, a Denver je nastavio seriju poraza, pošto im je ovo treći vezani.

U jednoj od situacija u trećoj deonici, pri rezutatu 67:58 za Denver, Jokić je krenuo na polaganje, ali nije dobio faul. Usledio je protest kod sudije tokom akcije, ali nije bilo promene odluke.

Srbin se zaleteo ka sudiji Rej Akosti, a saigrači su morali da ga zaustave kako Jokić ne bi napravio veći problem.

Iako je Denver vodio čak 43 minuta i osam sekundi tokom duela, Sakramento je ludim preokretom u završnici stigao do bitnog trijumfa.

Sve se desilo tokom poslednjih tri minuta, nakon poena Jokića za 93:89. Usledila je serija od 11:0 za Kingse i tu je bio kraj.

Denverova najveća prednost iznosila je +16, dok je Sakramento upravo nakon velike serije imao maksimalnih +7.

Eron Gordon je za Denver postigao 25 poena i ostvario rekordnih 15 skokova. U timu Sakramenta bek Dearon Foks je zabeležio 30 poena uz osam asistencija i osam skokova, a centar Domantas Sabonis je imao 20 poena i 13 skokova.

Nagetsima je ovo drugi poraz od Kingsa u samo pet dana, pošto je 10. februara odigran duel dva tima u kojem su Kingsi slavili 135:106.

Denver polako tone na tabeli Zapada i sada je na 4. mestu sa 36 pobeda i 19 poraza, dok je Sakramento osmi sa učinkom od 31-23.