Više nego zanimljivo veče u ABA ligi

Košarkaši FMP-a pobedili su u gostima Split sa 95:91 (19:26, 19:12, 29:23, 28:30) u meču 16. kola regionalne ABA lige.

FMP su do pobede predvodili Nikola Manojlović sa 18, kao i Trent Frejzer i Aleksa Stepanović sa po 17 poena.

Kod Splita bolji od ostalih bili su Tarel Nilson sa 28 i Šenon Šorter sa 27 poena. Dominik Mavra je zabeležio 18 poena i 11 asistencija.

Splićani su bili bolji u prvom periodu, vodili su sa sedam poena razlike, ali je FMP do poluvremena uspeo da izjednači.

Početkom trećeg perioda ekipa Nenada Stefanovića je uspela da nametne svoj ritam i povede, ali se Split nije predavao.

Prišao je Split na minus jedan pred kraj utakmice, ali su Frejzer, Stepanović i Pavićević pogađali u ključnim trenucima.

FMP je sada drugi na tabeli sa 12 pobeda i četiri poraza, a Split je na osmom mestu sa pet pobeda i 11 poeraza.

U narednom kolu FMP će dočekati Crvenu zvezdu, dok će Split gostovati Igokei.

Mornar je na svom terenu uz velike poteškoće i dramu bio bolji od Cibone sa 83:81 i upisao veoma vanu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi.

Domaća ekipa je serijom pred kraj prvog perioda došla do dvocifrene prednosti, ali je Cibona do poluvremena prišla na šest poena zaostatka.

Hrvatski tim je čak uspeo da dođe i do prednosti u poslednjoj četvrtini, a utakmicu je prelomio potez Derona Fetsa Rasela pri rezultatu 78:78.

Omaleni plejmejker je otišao na prodor, postigao koš uz faul i pogodio bacanje za plus tri. Cibona je imala šansu u poslednjim sekundama utakmice, ali nije bilo sreće da se dođe do izjednačenja i produžetka.

Ovo je ujedno bila poslednja utakmica Rasela pred domaćom publikom, pošto je dogovoren njegov transfer u Galatasaraj za drugi deo sezone.

Mornar je sada 11. na tabeli sa skorom 5-10, dok je Cibona i dalje osma sa 6-10.