"Panteri" imaju samopouzdanja i to se najbolje vidi na terenu

Košarkaši FMP-a pobedili su na svom terenu ekipu Budućnosti sa 96:91 (21:31, 32:15, 18:16, 25:29), u utakmici petog kola ABA lige.

Nije se moglo naslutiti da će FMP slaviti, pošto je Budučnost već u prvoj deonici povela sa dvocifrenom razlikom.

FMP je serijom 8:0 otvorio drugi period, pa je do poluvremena čak i poveo. U trećoj četvrtini prednost „pantera“ je narasla i na dvocifrenu, a Budućnost je pred kraj utakmice uspela samo da ublaži poraz.

Tim iz Železnika je upisao četvrtu pobedu na početku nove sezone u regionalnom takmičenju, dok Budućnost sada ima tri trijumfa i dva poraza.

FMP će bar do nedleje uveče biti prvi na tabeli, pošto za sada samo Partizan ima skor 4-0, a u ovom kolu dočekuje Megu.

„Pantere“ je do pobede vodio Trent Frejzer koji je upisao 31 poen (7/9 za tri poena), osam asistencija i dva skoka, a najbolje su ga pratili Paulius Valinskas sa 13 i Nikola Janković sa 11 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Tre Bel-Hejns sa 24 poena, Marko Jagodić Kuridža je dodao 17, dok je Kameron Rejnolds postigao 15 poena.

Košarkaši FMP-a će u narednom kolu gostovati Cedevita Olimpiji, dok će Budućnost u goste Igokei.

Ranije tokom dana, Cedevita je bez problema savladala MZT sa 93:73 na svom terenu u Ljubljani.