Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel u gostima 89:68 u zaostalom meču 4. kola Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića otpor rivala su slomili u drugoj deonici, a prednost je rasla iz četvrtine u četvrtinu te su rutinski stigli do prve evroligaške pobede na strani.

Posebno raspoložen u redovima Beograđana bio je Džordan Lojd sa 29 poena, a značajan doprinos imao je i Kori Volden sa devet manje. Na drugoj strani, Friman je upisao 14 poena,

Trijumf u Lionu prekinuo je niz evroligaških poraza na strani koji traje od 10. januara i pobede nad istim rivalom.

Zvezda posle sedam utakmica ima tri pobede i četiri poraza, dok je skor Asvela 1-4.

Asvel – Crvena zvezda 68:89

Dvorana: Astrobal.

Sudije: Garsija, Kovalski, Klivaz.

Asvel: Friman 14, Kaudi 3, Lakomb, Dio 7, Fol 7, Hejs 5, Bako 4, Lajti 11, Hauard 5, Jabusel 11, Strazel 1.

Zvezda: Ročesti 3, Hol 4, Volden 20, Lojd 29, Davidovac 5, Lazić 4, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 3, Teri 2.

Kraj utakmice! Asvel – Crvena zvezda 68:89

38′ Korak do prve pobede na strani

Srpski predstavnik će izvesno slaviti u Francuskoj što će biti prvi ovosezonski trijumf na strani – 66:84

36′ Zvezda na dvadeset poena predsnoti

Rit je trojkom nastavio neverovatno veče crveno-belih – 60:80.

34′ Asvel ispunjava bonus

Francuzi su prekršajem zaustavili kontru rivala i ispunili bonus, te će za svaki sledeći prekršaj Asvela crveno-beli ići na liniju penala – 58:73.

32′ Raste prednost Beograđana

Vođstvo Zvezde uvećao je Lojd pogocima sa penala, a posle poena Hauarda nastavio je neverovatno veče – 55:71.

Kraj treće četvrtine

Slomili su crveno-beli u potpunosti otpor rivala, a promašaji Terija i Dobrića uticali su da prednost pred poslednjih deset minuta igre ne bude i ubedljivija – 53:67.

28′ Davidovac za +12

Trojkom Dejana Davidovca crveno-beli su prvi put stigli do dvocifrene prednosti – 51:63

25′ Trojka Lojda

Briljira Lojd večeras. Trojkom je stigao do 19 poena i vratio svoj tim na šest poena vođstva – 48:54

23′ Francuzi tope zaostatak

Dio je reojkom smanjio zaostatak na samo dva poena – 44:46

Kraj druge četvrtine

Zvezda je trojkom Lojda uvećala prednost. Odgovorio je Friman, a potom Lojd nije uspeo da u poslednjem napadu pred odmor upiše nove poene – 38:44.

19′ Beograđani na plus šest

Izabranici Saše Obradovića, ubacili su u veću brzinu ia stigli na sedam poena prednosti u završnici druge deonice – 34:41.

15′ Izjednačenje

Hejs je iskoristio samo jedan penal, te je Hol dvojkom već u narednom napadu doneo izjednačenje –  31:31.

14′ Ponovo spušteni gardovi

Razigrali su se akteri sa obe strane te se rezultat kreće na pola koša razlike – 30:29.

11′ Preokret crveno-belih

Serijom 7:0 Zvezda je preokrenula rezultat i tigla do vođstva već na startu druge deonice. Sjajna igra Beograđana bila je povod domaćinu da zatraži tajm-aut – 21:24.

Kraj prve četvrtine

Zvezda nije iskoristila tri uzastopna loša napada rivala, te je na odmor otišla sa četiri poena zaostatka – 21:17

8′ Volden pa Bako

Kori Volden je iz tranzicije iskoristio lošu odbranu rivala i kaznio je trojkom. Ipak, Asvel je održao korak poenaima Bakoa – 21:16.

6′ Prvi tajm-aut Obradovića

Asvel je uspeo da se odvoji na plus šest (17:11) što je izazvalo reakciju Obradovića koji je zatražio tajm-aut. Nakon kratke pauze Lojd je nastavio sa odličnom igrom i upisao dvojku, te je trenutno na sedam poena – 17:13.

5′ Šuteri „namestili ruke“

Lojd je trojkom režirao preoktet, ali je Kaudi odgovorio istom merom – 11:9

4′ Pauza zbog povrede sudije

U želji da stigne Lojda, Lajti se sudario sa sudijom Garsijom koji je iz te situacije izvukao deblji kraj. Zbog povrede arbitra igra je bila prekinuta nekoliko desetina sekundi, ali se ispostavilo da Španac nema ozbiljnijih posledica od sudara sa košarkašem Asvela.

3′ Koš za koš

Rivali su otvoreno ušli u prvu deonicu što je prouzrokovalo niz uspešno realizovanih napada na obe strane – 6:4

1′ Kuzmić uz zvuk sirene

Zvezda je otvorila meč poenima u samoj završnici napada, a Francuzi su odmah odgovorili preko Dioa – 2:2.

UTAKMICA JE POČELA

Početku susreta prethodio je minut ćutanja zbog smrti Milete Lisice, čuvenog košarkaša crveno-belih.