Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Igokeu rezultatom 52:98 u Laktašima u okviru 20. kola ABA lige.

Crno-beli su tako prekinuli seriju od pet poraza, te u dobrom raspoloženju putuju u Niš na Kup Radivoja Koraća.

Gosti su imali problem samo tokom prve deonice i početkom druge, ali su onda napravili veliku seriju, odlepili se i dvocifrenu prednost nisu ispuštali.

Partizan je na ovom meču igrao sjajnu odbranu, dok su u napadu dominirali Mateuš Ponitka (16 poena, tri skoka), Bruno Kaboklo (14 poena, tri skoka), Balša Koprivica (13 poena, devet skokova) i Pi Džej Doužer (11 poena).

Kod Igokee je najbolji bio Edin Atić sa 10 poena, dok niko drugi nije bio dvocifren.

Crno-beli sada imaju skor 14-6 u ABA ligi, dok je Igokea na 11-9.

Partizan je bolje otvorio meč, brzo poveo sa 4:8, pa 7:13, a u ritmu su bili Ponitka, Ledej i Kaboklo. Međutim, Igokea je uspela da se vrati krajem prvog perioda i to serijom 8:3, tako da je na semaforu stajalo 21:23.

Uspeo je domaćin tim i početkom druge četvrtine da se održi u igri, ali je Partizan onda zategao odbranu, dok je u napadu mnogo toga funkcionisalo dobro. Igokea na to nije imala ogovor, pa je nakon trojke Nanelija bilo 31:42. Isti igrač je poentirao dva puta u poslednja dva minuta druge četvrtine, dok je Dragan Milosavljević dobio tehničku zbog prigovora. Ledej je bio siguran sa penala za 33:49, a Kondić je po treći put u prvom poluvremenu podbacio sa trojke.

Ponitka je bio sjajan i početkom treće deonice, te je odveo Partizan na +22. Ta prednost dodatno je porasla s ulaskom Doužera, koji je vezao pet poena krajem treće četvrtine i doveo svoj tim na +30.

U četvrtom periodu nije bilo nikakve neizvesnosti i drame, bilo je nekoliko dobrih poteza sa obe strane, ali je Partizan mirno priveo meč kraju i pokazao silu.

Igokea – Partizan 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26)

Dvorana: Sportska dvorana Laktaši. Sudije: Igor Dragojević, Luka Kardum, Denis Hadžić

Igokea: Kondić 3, Bošković 4, Atić 10, Stanković 0, Jošilo 7, Nakić 2, Milosavljević 8, Marić 4, Karmajkl 8, Jeremić 6, Milovanović 0. Trener: Vladimir Jovanović

Partizan: Smit 2, Vukčević 11, Ledej 7, Koprivica 13, Panter 6, Jaramaz 5, Naneli 8, Anđušić 5, Doužer 11, Ponitka 16, Kaboklo 14. Trener: Željko Obradović