Košarkaši Partizana savladali su Trento u meču 9. kola Evrokupa rezultatom 97:65.

Partizan je od samog početka krenuo silovito, poveli su crno-beli 10:2, ubrzo stigli i do 16:4. Dominirala je fantastična odbrana crno-belih, nisu košarkaši Trenta imali gotovo ni malo prostora kako bi mogli da ugroze koš crno-belih.

Sa druge strane, Partizan je koristio bukvalno svaku priliku, pre svega zahvaljujući raspoloženom Kevinu Panteru, koji je pogađao iz svih mogućih pozicija.

Odličan je bio u tim momentima i Dalas Mur, pa su crno-beli imali 19 poena viška nakon prvih deset minuta igre, 27:8.

U istom ritmu je nastavljeno i u drugoj četvrtini, a primat je preuzeo Jam Madar, koji je vezao pet poena, imao još nekoliko odličnih poteza, pa su crno-beli iz minuta u minut povećavali prednost, koja je išla i na preko 25 poena viška, da bi prvo poluvreme okončano rezultatom 52:30.

Treća četvrtina pokazala je da Trento ipak poseduje određeni kvalitet, pošto su Italijani vezali čak četiri trojke. Poklopilo se to sa nervozom Matijasa Lesora, koji je u tim momentima bio prva opcija u napadu, ali su ubrzo crno-beli uzvratili, vratili razliku na preko 20 poena, i meč rutinski priveli kraju, pa se odsustvo čak četvorice prvotimaca – Alekse Avramovića, Dušana Miletića, Radeta Zagorca i Nemanje Dangubića.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Partizan je tako došao do sedme pobede uz dva poraza, dok Trento ima samo jednu pobedu i osam poraza.

Najefikasniji u Partizanu bio je Madar sa 18 poena, Panter i Mur su dodali po 17, dok je kod Italijana prednjačio Mecanote sa 15 poena.

Partizan – Trento 97:65 (27:8, 25:22, 22:23, 21:12)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Elijas Koromilas, Igor Dragojević, Gentijan Cici

Partizan: Kurucs 2, Panter 17, Ledej 2, Koprivica 7, Smailagić 10, Mur 17, Glas 7, Lesor 7, Trifunović 10, Madar 18

Trento: Vilijams 11, Konti 4, Morina, Forej 6, Zangeri, Flakadori 13, Mecanote 15, Del’Ana, Ladurne 2, Kerolajn 14

Ulm – Valensija

40′ Kraj!

Ubedljiva pobeda Partizana – 97:65

32′ Konačno trojka za Partizan – 77:55

Davno je rešeno pitanje pobednika, a „tačku na i“ je stavio Jam Madar trojkom za 77:53.

30′ Partizan odgovorio na Trentovu seriju trojki – 74:53

Košarkaši Partizana uspešno su odoleli naletu rivala, pa će u završnicu ući sa ogromnih +21.

28′ Trento vezao tri trojke – 65:48

Uspeli su košarkaši italijanskog tima da, nakon tri pogođena šuta za tri poena, priđu na 17 poena minusa.

25′ Nije ovo veče Matijasa Lesora – 64:42

Promašen alej-up, potom i zicer, loš skok u odbrani… Pokazao je nervozu Francuz u jednom momentu, ali uprkos tome crno-beli čuvaju ubedljivih +22.

23′ Neuspela atrakcija crno-belih – 58:34

Pokušali su crno-beli atraktivno da završe akciju, ali je Lesor bio „prekratak“ u skoku, pa nije bilo alej-upa.

21′ Odličan početak Partizana – 56:30

Rešeta Panter, vezao je četiri poena, crno-beli polako ali sigurno grabe ka +30.

20′ Partizan na +22 nakon prvog poluvremena – 52:30

Crno-beli su na „pola puta“ do pobede, pošto nakon prvih 20 minuta imaju ogromnu prednost.

16′ I Glas uz zvuk sirene, Mecanote pogodio trojku za Trento – 41:19

Trento je prvu trojku iz 10. pokušaja postigao u drugoj polovini treće četvrtine, čime je razliku smanjio na 22 poena.

15′ Crno-beli čuvaju ogromno vođstvo – 38:14

Partizan nema previše problema da zadrži visoku prednost, pošto igrači Trenta ne uspevaju da iskoriste ni situacije kada su sami.

11′ Madar precizan za tri poena, potom i sa penala – 32:10

Iako su prve poene u drugoj deonici postigli gosti, Partizan je ubrzo uzvratio, preko Madara prvo pogodio trojku, zatim i dva od tri penala.

10′ Savršena Partizanova odbrana, crno-beli na +19 – 27:8

Gotovo bez greške odigrao je Partizan prvu deonicu, o čemu svedoči 19 poena viška nakon prvih deset minuta.

8′ Nastavlja se Partizanova košarkaška rapsodija – 22:6

Gosti ne mogu ništa da pogode, delom zbog nedostatka kvaliteta, ali mnogo više zato što Partizan igra fantastičnu odbranu, pa su goste za osam minuta igre sveli na samo šest poena.

Meč gledaju i dve košarkaške legende

Gosti crno-belih su selektor reprezentacije Srbije Svetislav Pešić i legendarni centar Partizana Vlade Divac.

Svetislav Pešić i Vlade Divac; Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

3′ Partizan silovit na početku – 10:2

Iako su oba tima oslabljena, to se znatno manje oseća na igri Partizana, pa crno-beli imaju osam poena viška.

1′ Dobro došli na prenos meča 9. kola Evrokupa između Partizana i Trenta na portalu Nova.rs!