Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju 86:77 u 4. kolu ABA lige.

U veoma neizvesnom derbiju kola crno-beli su otpor rivala slomili tek u poslednjoj četvrtini i stigli do druge pobede u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u redovima Beograđana bio je Miler-Mekintajer sa 17 poena, a dvocifreni broj poena imali su i Tomas (13), Gordić (11) i Dangubić (10).

Goste je sa 24 poena predvodio Jaka Blažič.

Cedevita Olimpija je porazom u Hali sportova prekinula niz od tri pobede u ABA ligi.

Krka – Cibona 21

Partizan: Mika 9, Miler-Mekintajer 17, Zagorac 4, Pejdž 9, Dangubić 10, Gordić 11, S. Janković, Angola, Veličković 6, N. Janković 4, Tomas 13, Trifunović 3.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 3, Hopkins 10, Duščak, Murić 13, Ukić 6, Blažič 24, Braun 10, Hodžić, Džons 11, Šučka, Marinković.

Kraj utakmice! Partizan – Cedevita Olimpija 86:77

38′ Partizan se odvojio na plus devet

Trojkom Gordića crno-beli su stigli na korak od pobede – 81:72.

32′ Serija Gordića

Košarkaš Partizana vezao je četiri poena i doneo domačinu prednost – 68:64.

Kraj treće četvrtine

Nastavlja se neizvesna borba. Rivali izjednačeni ulaze u poslednju deonicu – 64:64.

28′ Miler-Mekintajer vuče Partizan

Sjajni Amerikanac stigao je do čak 15 poena – 60:61.

25′ Vode gosti

Blažič je serijom 5:0 doneo Cedvita Olimpiji vođstvo – 48:53

Kraj druge četvrtine

Trojkom Roko Lenija Ukića Cedevita Olimpija je izjednačila rezultat uz zvuk sirene – 38:38

15′ Domaćin održava prednost

Tim Vlada Šćepanovića održava posed prednosti. Najraspoloženiji u redovima gostiju su Džons sa 8 i Blažič sa 7 poena – 25:22.

12′ Preokret crno-belih

Mini-serijom 5:0, domaćin je stigao do vođstva – 21:19

Kraj prve četvrtine 16:19

Trojkama Pejdža i Veličkovića Partizan je održao korak za gostima – 16:19.

8′ Serija Cedevita Olimpije

Gosti su uspeli da preokrenu rezultat serijom od sedam poena – 8:13

4′ Tomas otvorio meč poenima i prekršajima

Rašon Tomas pokrenuo je crno-bele u uvodnim minutima sa četiri poena, ali je potom zaradio dve lične greške zbog čega je zamenjen – 8:6.

1′ Utakmica je počela

Startnu petorku Partizana čine: Miler-Mekintajer, Zagorac, Dangubić, Janković i Tomas, dok je Cedevita Olimpija susret počela u sastavu: Peri, Hopkins, Blažić, Braun, Marinković.