Košarkaši Partizana su u petom kolu ABA lige ostvarili i petu pobedu i rezultatom 92:45 potpuno razbili ekipu Krke.

Crno-beli su tako odigrali najbolji meč od dolaska Željka Obradovića, a iako je u pitanju rival iz donjeg doma regionalne lige, igra u odbrani je bila kao da se igra finale Evrolige i svaki napad može da donese titulu.

Ekipu su predvodili Kurucs koji je odigrao najbolji meč od početka sezone sa 15 poena i Kevin Panter koji je trojkama izrešetao ekipu iz Slovenije i meč završio takođe sa 15 poena. Odličan je bio i Madar koji je bio raspoložen u prvoj i poslednjoj četvrtini i na kraju bio najefikasniji igrač Partizana sa 23 poena. Dvocifren je bio jo i Gregor Glas sa 12 poena.

Ponovo je Partizan nešto sporije otvorio meč u ABA ligi. Posle trojke Stipčevića je odgovrio i Kurucs, a onda smo videli seriju bez poena.

I dok su u napadu promašivali otvorene šuteve, igraći Željka Obradovića su igrali snažnu i kvalitetnu odbranu koja je do sredine četvrtine donela i prvu osetniju prednost. Mučili su se crno-beli u šutu za tri popena, u jednom trenutku imali su samo dva pogotka iz devet pokušaja, a onda je krenula serija.

Zavorio je Panter teškim šutem prvu četvrtinu za sedam poena razlike, a onda je u drugoj deonici upao u neverovatnu seriju. Uspeo je da veže četiri trojke od kojih jednu sa deset metara i oddlepio Partizan na 19 poena prednosti. Uspeli su na kratko da gosti iz Slovenije priđu na 13 poena zaostatka, ali je poenima Avramovića Partizan na veliki odmor otišao sa velikih 15 poena razlike.

Ako je i postojala bilo kakva dielma, sve je rešeno početko treće deonice.

Tri trojke koje su pogodili Kurucs, Avramović i Glas, Partizan su odveli na velikih 25 poena prednosti. Crno-beli su igrali najbolju odbranu od početk asezone i lak u periodima u kojim aje napad grešio, potpuno su defanzivom zaustavili ekipu Krke.

U završnici trće deonice igra u odbrani je dostigla maksimum, a napadi Krke su delovali potpuno bezidejno.

Već početkom četvrte deonice usledila je nova serija poena koja je Partizanu donela ogormnih +34.

Do kraja meča je PArtizan nastavio d amelje igrom u odbrani i da se za svaku loptu gine kao da od nje život zavisi. Madar je u završnici imao svoj šou i serijom poena doneo svom timu konačnu pobedu od 47 razlike i istovremeno meč završio kao najefikasniji pojedinac sa 23 poena.

Partizanu sledi meč Evrokupa protiv Turk telekoma u Beogradu, pa gostovanje Borcu iz Čačka u ABA ligi.

Partizan – Krka 92:45

Dvorana: Aleksandar Nikolić.   Gledalaca: 3321.   Sudije: Petek, Stefanović, Javor

Partizan: Panter 15 , Kurucs 14 , Ledej 8 , Avramović 4, Koprivica 2, Dangubić 3, Smailagić 2, Mur 4, Glas 12, Madar 23, Miletić 4.

Krka: Frenč 6, Gibs 4 , SMedved 2, Stipčević 7, Špan, Stavrov 1, Kosi 8, Stipaničev, Škedelj 4, Lapornik 4, Macura 9.

Zadar – Borac 70: 56

Sva dešavanja iz „Pionira“ ste mogli da pratite na blogu Nova.rs.

40′ Kraj! Madar trojkom stavio tačku na vrhunsku predstavu Partizana – 92:45

Kako su igrali ceo meč, tako su ga i priveli kraju crno-beli. Posle dobre odbrane, Madar je trojkom stavio tačku na neverovatnu pobedu.

39′ Serija Madara, izbezumio je odbranu Krke – 89:45

Sjajni potezi Jama Madara koji je postao najefikasniji igrač meča. Pogodio je trojku i Gregor Glas.

37′ Mini serija Krke, Partizan se opustio 82:43

Uspeli su gosti da vežu dva napada, malo se i Partizan opustio tek da se malo i Krka razigra.

35′ Kakva odbrana, kakvi potezi Partizana – 79:38

Crno-beli se utrkuju ko će igrati bolju odbranu,, a Madar je trojkom doneo prvi put i prednost veću od 40 razlike.

34′ Sjajan potez Kurucsa, pa glupost za tehničku 72:36

Kurucs je ukrao loptu i zakucao u kontri, ali je onda zbog gestikulacije dobio tehničku grešku.

32′ Ovo je potpuni masakr Krke od strane Partizana – 68:34

Partizan ne staje. Za razliku od meča sa Hamburgom, odbrana lomi rivala i uteruje strah u kosti.

30′ Sjajna završnica crno-belih za 30 poena razlike 64:34

Koš Madara i sjajna odbrana za najveću prednost na meču.

29′ Brutalna dominacija Partizana 62:34

Partizan igra brutalnu odbranu i ptpuno demolira Krku. Glas je pogodio novu trojku za domaće.

27′ Partizan rutinski kontroliše rezultat – 58:34

Malo je Partizan usporio, promašio neke šuteve, ali je sa druge strane agresivnom igrom u odbrani zadržao visoku prednost.

25′ Krka konačno poentirala, Partizan nastavio seriju trojki – 54:32

Uspela je Krka da veže dva napada, ali je Avramović zadržao ritam ekipe novom trojkom.

22′ Kuruc nastavio da pogađa – 51:28

Još jedna sjajna odbrana i laki poeni Kuruca. Potpuna dominacija Partizana.

21′ Trojke Partizana za najveću prednost – 49:28

Posle odlične odbraneu prvom napadu, Kurucs je pogodio trojku. Usledila je nova dobra odbrana crno-belih i trojka Glasa za najveću prednost Partizana.

Aleksa Avramović u prodoru; Foto: Dragan Stjepanovic/Starsport

20′ Avramović košem sprečio povratak Krke – 43:38

Slab završetak crno-belih u napadu, Krka je uspela da se delimično vrati u igru. Uspeo je Avramović na kraju da pogotkom spreči povratak.

18′ Period bez koša iz igre – 39:23

Malo je posustao partizna i pogodio samo dva bacanja uz dve promašene trojke, ali nisu uspeli gosti to da iskoriste i vrate se, jer su pogodili isto samo dva bacanja.

16′ Kakva igra Pantera  – 37:21

Vezala je Krka i treći napd u kojem je poentirala, ovoga puta sa linije bacanja, ali je Panter večeras nerealan. Dve trojke od kojeg je druga bila sa ogormne distance od table.

14′ Partizan čuva prednost odličnom napadačkom igrom – 31:16

Uspela je trojkom ekipa iz Slovenije na kratko da prekine seriju, ali je razigrani Madar iz prodora lako pogodio. Krka je i u sledećem napadu došla do lakih poena, a Panter na sve odgovorio novom trojkom.

12′ Nova trojka, prednost samo raste – 26:11

Evo ga i Panter, pogađa drugiu vezanu trojku. Partizan pravi veliku razliku.

11′ Sjajan početak, Partizan ima dvocifrenu prednost – 23:11

Prvo je Madar ukrao loptu i postigao lake poene, da bi u sledećem napadu Dangubić iz trećeg pokušja postigao svoju prvu trojku. Trener Krke je odmah zatražio tajm-aut.

10′ Panter uz zvuk sirene za sedam razlike  – 18:11

Promašio je Partizan novi šut za tri što je bio šesti promašaj iz osam pokušaja, ali je Krka uspela samo jednom da pogodi. Usledio je i poen sa linije bacanaj Alena Samilagića i loš derfanzivni skok, pa je Krka prišla na pet poena zaostatka. Usledio je i promašaj Mura za tri, ali je Panmter posle ofanzivnog skoka pogodio uz zvuk sirene za eksploziju na tribinama i sedam razlike na kraju prve četvrtine.

8′ Partizan počeo da pogađa, raste prednost – 15:7

Serija dobrih odbrana i četiri vezana poena Pantera i Kuruca doneli su prvu osetniju prednost od osam poena. Krka je uspela da prekine niz i poenima nakratko zaustavi Partizan, ali je Madar lepim potezom vratio razliku.

6′ Ledej jedini raspoložen u Partizanu – 9:5

Partizan promašuje otvorene šuteve za tri poena posle dobro izgrađenih pozicija. Krka je konačno uspela da pogodi za dva i prekine seriju promašaja. Gosti su imali priliku i da preokrenu, ali su požurili i izubili loptu u kontanapadu, posle čega je Ledej uspeo majstorski da pogodi koš uz dodatno slobodno bacanje koje je pogodio.

4′ Blokada Kuruca, pa trojka Ledeja – 6:3

Festival promašaja na početku meča. Krka je promašila i dva bacanja. Posle blokade Kurica nad Rokom Stipčevićem koji sve sam završava u redovima Krke, Ledej je u kontri konačno trojkom prekinuo loš niz obe ekipe.

2′ Odgovor Glasa, pa promašaji na obe strane – 3:3

Odmah je ogovorio Gregor Glas koji je po prvi put dobio priliku da počne u startnoj petorci. Pokušao je ponovo Stipčevič iz teške pozicije za tri , ali ovoga puta neuspešno. Ni Glas nije uspeo da veže drugu trojku, a zatim je i izgubio lotpu.

1′ Krka otvorila trojkom, Partizan promašajem – 0:3

Partizan je lako odbranio prvi napad Krke, a posle polukontre koju su gosti prekinuli faulom, usledio je promašaj Kuruca za tri. To je kaznio ludačkom trojkom Rok Stipčević.