Košarkaši Partizana savladali su Uniks 89:86 u duelu 8. kola Evrokupa.

Duel je obeležila veoma neizvesna i ujednačena borba, a pitanje pobednika odlučeno je u poslednjim sekundama.

Gosti su bolje otvorili meč i rano stigli do osam poena prednosti, ali su izabranici Saša Filipovskog uspeli da istope zaostatak i preokrenu rezultat. Tokom većeg dela druge deonice i čitavog drugog poluvremena vodila se borba na jedan posed, a trenutak odluke bila je odlična odbrana Tomasa i zakucavanje Mekintajera na samo devet sekundi do kraja susreta.

Usledila je penal završnica u kojoj je Morgan promašio jedno od dva slobodna bacanja i tako olakšao posao crno-belima.

Posebno raspoložen bio je Markus Pejdž koji je upisao 25 poenauz čak osam trojki iz deset pokušaja. Na drugoj strani, najfikasniji je bio Isah Kenan sa 19 poena.

Beograđani posle šest kola imaju po tri pobede i poraza, dok je Uniks u sedam susreta ostvario četiri trijumfa.

Crno-beli su se pobedom revanširali Rusima za poraz u prvom susretu ove sezone.

Partizan – Uniks 89:86

Dvorana: Hala sportova „Ranko Žeravica“

Partizan: Miler-Mekintajer 15, Zagorac 14, Pejdž 25, Dangubić 8, Gordić, S. Janković, Angola, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas 8, Trifunović 3, Mozli 5.

Uniks: Braun 16, Antipov, Kenan 19, Žbanov, Volters 1, Vajt 8, Sergeev, Klimenko, Uzinski 6, Smit 14, Morgan 12, Kolesnikov 10.

Kraj utakmice! Partizan – Uniks 89:86

Crno-beli su u dramatičnoj završnici bili koncentrisaniji rival i stigli do važne pobede.

38′ Borba na jednu loptu

Nastavlja se veoma neizvesna borba. Tomas je doneo prednost od dva poena domaćinu, a novo izjednačenje režirao je Braun – 78:78

35′ Izjednačenje

Trojkom Kenana gosti su preokrenuli rezultat, ali je Miler-Mekintajer pogodio za dva i doneo izjednačenje – 73:73.

33′ Neizvesna borba

Pejdž je nastavio rafal trojkama, ali Morgan ne dozvoljava crno-belima da se odvoje – 68:66.

Kraj treće četvrtine – 63:60

Dve trojke Pejdža odvele su crno-bele na plus osam, ali je potom Partizan poklonio lake poene rivalu. Mogao je Gordić da trojkom uz zvuk sirene uveća prednost, ali je bio neprecizan.

28′ Vraća se Uniks

Trojkom Pejdža srpski predstavnik se odvojio na plus pet, ali su Rusi odgovorili preko Kolesnikova i Brauna, te je Filipovski odmah zatražio tajm-aut – 57:55.

26′ Veličković nastavlja seriju

Kapiten Partizana nastavio je sjajnu šutersku seriju crno-belih i odveo svoj tim na plus četiri – 54:50.

24′ Rafal šuteva za tri poena

Seriju pogodaka van linije 6,75 nastavio je Vajt, a nadovezali su se Dangubić, Smit i Zagorac – 51:50.

22′ Trojka za trojkom

Smit je pogodio treću trojku na utakmici, ali je već u narednom napadu Dangubić odgovorio istom merom – 45:44.

Kraj druge četvrtine – 40:39

Niz promašaja na obe strane uticao je da crno-beli odu sa pola koša prednosti na veliku pauzu.

18′ Rezultatska klackalica

Miler-Mekintajer je pogodio za tri, ali je Partizan sa dve greške propustio priliku da stekne osetniju prednost – 40:39

16′ Preokret Partizana

Novi pogodak Zagorca doneo je preokret crno-belima – 33:32.

14′ Tajm-aut gostiju

Pogocima Pejdža i Zagorca crno-beli su stigli na pola koša zaostatka đto je primoralo gostujućeg stratega da zatraži tajm-aut – 31:32.

11′ Dve trojke crno-belih

Pejdž i Trifunović su pogodili po trojku i tako idealno otvorili drugu četvrtinu – 26:29.

Kraj prve četvrtine – 20:26

Na krilima Morgana sa 7 poena i Smita koji je upisao jedan manje, Uniks posle prve deonice ima šest poena prednosti.

9′ Serija Uniksovih Amerikanaca

Pogocima Voltersa, Vajta i Brauna gosti su se ponovo stekli osetnu prednost – 17:24.

7′ Zagorac održava korak

Rade Zagorac je pogotkom za tri poena približio crno-bele na samo dva poena zaostatka – 17:19

6′ Željko Obradović na tribinama

Duel crno-belih u društvu Ostoje Mijailovića, predsednika Partizana, prati Željko Obradović, legendarni trener koji je sa Partizanom stigao do evropskog trona .

5′ Gosti na plus osam

Trojkom Džamara Smita Uniks se odvojio na osam poena prednosti – 8:16

3′ Spušteni gardovi od starta

Raspucani su rivali na početku susreta, ali je Uniks trojkama Uzinskog i Kenana rano stekao dva poseda prednosti – 6:10.