Košarkaši Denvera pobedili su Jutu u sedmoj utakmici prve runde plej-of serije rezultatom 80:78 i plasirali se u polufinale doigravanja Zapadne konferencije! Poslednje poene za Nagetse u finalnim trenucima meča postigao je Nikola Jokić!

Utakmica je rešena u poslednjem minutu, srpski reprezentativac je na tridesetak sekundi do kraja postigao divan koš horogom preko Rudija Gobera pri rezultatu 78:78.

Juta je imala napad, izgubila je loptu, u kontri košarkaši Denvera nisu uspeli da stave tačku na duel, a poslednji šut je imao Majk Konli i to za tri poena, međutim lopta je izašla iz obruča.

Denver će se u narednoj rundi plej-ofa sastati sa Los Anđeles Klipersima, koji su prethodno eliminisali ekipu Dalasa.

Jokić je bio ubedljivo najbolji akter utakmice sa 30 poena, 14 skokova i 4 asistencije za nešto manje od 39 minuta provedenih na terenu.

On je dobar deo poslednje deonice odigrao sa pet ličnih grešaka i uspeo je da se sačuva od eventualnog isključenja iz igre.

Svoje veče nije imao Džamal Marej, koji je u poslednje tri utakmice ubacio 142 poena za ekipu Denvera – u sedmom meču serije je upisao svega 17 poena iz 21 šuta.

Njegov potpuni fokus je bio odbrana na Donovanu Mičelu, briljantnom košgeteru Jute koga je uspeo da ostavi na, za njega nedovoljna, 22 poena.

Težište igre je tokom celog meča bilo u reketu, a Jokić je imao velikog posla protiv Rudija Gobera koji je meč završio sa 19 poena i 18 skokova.

Nagetsi su odličan doprinos imali od Majkla Portera koji je za nešto više od 17 minuta upisao 10 poena i 9 skokova, a zapažene role su imali Tori Kreg (7 poena i 7 skokova), te Monte Moris (7 poena, 5 asistencija, 3 skoka).

U taboru Jute nije bilo dovoljno dobre podrške za Mičela i Gobera, dvocifren je bio samo Džordan Klarkson sa 10 poena, Konli je meč završio sa 8 poena, 7 asistencija i 4 skoka, dok je Džo Ingls imao 7 poena, 8 uhvaćenih lopti i 5 uspešnih dodavanja.

Denver je ponovo loše ušao u meč i dozvolio Juti da povede sa 5:0, ali je ravnoteža ubrzo uspostavljena pa je tim trenera Majka Melouna na Jokićevim krilima uspeo da stekne pet poena viška posle prve deonice.

Rezervisti su ponovo odigrali sjajnu rolu u drugom kvartalu i doprineli su tome da protivnik ubaci svega 15 poena.

U drugom poluvremenu je proradio Mičel, dominirao je trećom četvrtinom i uz pomoć Gobera vratio razliku na svega pet poena, iako je u jednom momentu Denver imao i višak od 19 poena.

Finalna deonica je donela najpre izjednačenje pa i minimalno vođstvo Jute posle serije od 13:0, da bi potom na scenu stupio Jokić, da bi u poslednjih pet minuta bila viđena velika borba na centarskim pozicijama.

Gober je doneo izjednačenje zakucavanjem na 78:78, ali je potom srpski reprezentativac uspeo ga nadmudri i iz horoga, posle nekoliko uspešnih pivotiranja, pogodi za vođstvo od 80:78.

Denver je uspeo da odigra odličnu odbranu u poslednja dva napada Jute, ali i da promaši priliku za potvrđivanje pobede, posle čega je Konli imao šut za pobedu.

Srećom po Jokića i njegove saigrače, lopta je izašla iz obruča i ostalo je 80:78, što je rezultat koji Nagetse vodi u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije i na duele sa Los Anđeles Klipersima.

Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:

Denver – Juta 80:78 (26:21, 24:15, 15:24, 15:18) (3-3 u seriji)

početak: 02.30

hala: Diznivorld, Orlando

sudije: Džejms Kejpers, Dejvid Gutri, Bil Kenedi, Ed Maloj.

05.01 – Hvala na pažnji!

Nije gotovo! Družićemo se i dalje sa Nikolom Jokićem i sjajnim Nagetsima!

48′ – KRAJ, DENVER POBEĐUJE!

Šokantni poslednji napadi, Juta je izgubila loptu, Denver je promašio polaganje, Konli je imao šut za pobedu, ali je lopta iskliznula iz obruča.

Denver ide dalje sa 4-3 u seriji i pobedom od 80:78 u sedmoj, odlučujućoj utakmici!

U drugoj rundi plej-ofa Denver će se sastati sa Los Anđeles Klipersima.

48′ – ODBRANA!

Sjajna defanzivna postavka Denvera posle tajm-auta Jute koja je morala da uzme još jedan odmor, poslednji u ovom meču!

48′ – JOKIĆ!

Kakav pogodak Jokića horogom preko Gobera na pola minuta do kraja meča!

Denver vodi 80:78!

48′ – Gober!

Niko nije smeo da šutne, Konli je pronašao Gobera na obruču za izjednačenje!

78:78!

47′ – Užasan napad Denvera!

Na 68 sekundi Marej je izgubio loptu, napad je istekao… Dva poena prednosti za Nagetse, 78:76 posle koša O’Nila!

46′ – Gober gubi loptu, Marej pogađa!

Četiri poena za Denver na 90 sekundi do kraja!

45′ – Mičel pa Marej!

Javili su se i pogodili po koš, Denver vodi 76:74!

45′ – Promašaji!

Redom, Heris, Marej, Mičel… Tenzija!

44′ – Jokić vidi sve!

Udvojen je bio srpski centar, ali je pronašao Krega pod obručem za lake poene, da bi zatim poentirao i Ingls, ali je zatim Jokić opet bio precizan za 74:72.

43′ – Gober pa Jokić!

Poen za poenom! Nerešeno je, 70:70!

43′ – Odbrana!

Juta je promašila napad pri nerešenom rezultatu, ali Jokić gubi loptu, da bi potom bio odličan pod svojim obručem u duelu sa Goberom.

42′ – Jokić!

Prvi koš Denvera posle šest minuta, iz odbojke posle promašaja Mareja.

Juta vodi 68:67.

40′ – Gober dominira!

Blokirao je Jokića, uhvatio skok u napadu i iznudio faul, potom je ubacio dva poena uz prekršaj Jokića, peti.

Juta vodi 68:65, serijom 13:0!

38′ – Juta se vraća!

Konli pa Gober! Denver vodi svega 65:64!

37′ – Plamli!

Jokićeva rezerva je odlična pod oba obruča, najpre je on upisao ukradenu loptu, a potom i skok.

04.23 – Meloun: Nije loše…

Trener Denvera kaže da ekipa nije bila loša u odbrani, ali dodaje da je bilo mučenja u napadu.

I u pravu je.

36′ – Kraj treće deonice, Denver vodi

Na putu smo ka odlučujućoj četvrtini… Nagetsi imaju pet poena viška.

35′ – Četvrta lična za Jokića!

Gober je zakucao i dobio faul, problem za srpskog centra koji ima 22 poena i 11 skokova pred kraj treće deonice.

Juta se vraća na 65:60.

34′ – Jokić!

Gober ga je ostavio samog na šutu, srpski centar ubacuje pet vezanih poena i vraća na +10.

Denver vodi 65:55.

04.11 – Denver u krizi…

Nagetsi su promašili 14 od 16 šuteva.

Ipak, i dalje vode, ali sa samo pet poena razlike, 60:55.

32′ – Jokić!

Nema odustajanja, duga dvojka i pogodak, Denver vodi 60:50.

04.07 – Šta je sa Marejem?

Bek Nagetsa je tokom prvog poluvremena dobio udarac u kvadriceps i izgleda da oseća posledice toga, promašio je deset šuteva i ubacio samo jednu trojku…

31′ – Moris!

Trojka u veoma bitnom trenutku, Denver vodi 58:48.

30′ – Serija!

Juta je imala 12:0, a u tom periodu Jokić je promašio dva šuta.

29′ – Mičel i dalje…

Ubacio je 14 uzastopnih poena za svoju ekipu, ali Denver i dalje sigurno vodi.

Nagetsi imaju 55:45.

26′ – Denver na +19!

Jokić je pogodio, potom i Marej za 55:36!

03.45Jokić i odmarao i dominirao

Srpski centar je najefikasniji akter duela sa 13 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a na terenu je proveo nešto manje od 19 minuta.

Na ruku mu idu i tri lične greške najvećeg rivala, centra Jute Rudija Gobera.

03.41 – Denver ima sve u svojim rukama

24′ – Mičel se „upalio“

Pet poena za kraj poluvremena, ali Denver i dalje ima veliku prednost.

Posle dve četvrtine Nagetsi vode 50:36.

23′ – Stena!

Klarkson i O’Nil su pokušali da napadnu Jokića licem, ali su obojica morali da odustanu od toga na obruču.

Sjajna odbrana srpskog centra!

Denver vodi 48:31.

20′ – Jokić zakucava!

Denver vodi 46:27!

19′ – Skok i asistencija za Jokića!

Divno je srpski centar stigao do lopte, bio je udvojen, video je usamljenog Portera i dodao mu loptu za trojku.

Mladi krilni igrač je potom iznudio treći faul Mičela i pogodio slobodna bacanja.

Denver vodi 44:27!

18′ – Treći faul Gobera!

Centar Jute je napravio prekršaj nad Jokićem koji je ubacio slobodna bacanja za 39:26.

16′ – Heris, Porter i Grent!

Povratnik u tim Nagetsa se pojavio na terenu i ubacio trojku, uzvratio je Klarkson, ali je potom Porter pogodio uz faul, da bi potom asistirao Grentu za 37:23!

Serija 11:2 Denvera, bez Jokića i Mareja na terenu!

03.06 – Odlični Jokić

Srpski centar je u prvoj deonici upisao 9 poena, 4 skoka i 2 asistencije i bio najefikasniji na terenu.

12′ – Jokić promašio zicer…

To je pratila trojka Nijenga, za 26:21.

Serija od 5:0 za Jutu za kraj prve deonice.

10′ – Trojka Jokića, koš Portera!

Denver vodi 26:16!

8′ – Juta gubi lopte

Jokić je promašio šut, ali je srećom po njega ekipa Džezera izgubila i četvrtu loptu u četvrtini.

Denver vodi 21:13!

5′ – Serija!

Denver je serijom 10:2 stigao do prednosti od 15:9.

Jokić ima dva poena i već dve asistencije.

3′ – Čvrsto!

Juta je dobro krenula, ali je Denver uspeo da iskontroliše odbranu i dođe do otvorenih pozicija u napadu.

Denver vodi 9:7.

1′ – Jokić odgovara Inglsu!

Krilni igrač Jute je ubacio pet prvih poena, a potom je srpski centar lepo „nazidao“ Gobera i sačekao da ubaci lake poene.

02.41 Počela je utakmica!

02.30 Šampion u nokdaunu!

Dok čekamo na sedmi meč Denvera i Jute imali smo priliku da pratimo spektakularni duel Bostona i Toronta u seriji druge runde plej-ofa Istočne konferencije.

Seltiksi su poveli sa 2-0 protiv branioca titule.

Opširnije u posebnoj vesti.

02.20 Jokić na Gobera, Marej na Mičela

Zvezde timova su naoštrene da prikažu najbolje partije u ključnoj utakmici.

Videćemo ko će izaći kao pobednik.

Prema kladionicama, blagi favorit je Denver.

02.10 Nema popravnog

Majstorica, „pobedi ili idi kući“ utakmica… Spektakularna serija dva odlična tima je stala u jedan meč koji sa sobom nosi ogromnu težinu.