Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos rezultatom 81:48 u meču 8. kola Evrolige i tako oborili sopstveni rekord.

Grci su nešto bolje ušli u utakmicu i predvođeni Đorđosom Papajanisom poveli 6:2, ali se u tim momentima razigrao Nejt Volters. Vezao je deset poena, od čega dve trojke, odveo crveno-bele na 10:6, a na njegovu seriju se nadovezao Nikola Kalinić za 14:6.

Ubrzo je prednost bila i dvocifrena, pošto je Ognjen Dobrić pogodio za dva (18:8), a potom Nikola Kalinić uz fantastičan prodor položio uz faul, 21:8.

U drugoj četvrtini Zvezda je nastavila gde je stala, nakon naleta PAO koji je prišao na 21:14 Ostin Holins, Volters su najavili, a Marko Simonović sa vezanih pet poena doneo +14 (34:20), da bi Luka Mitrović iz reketa i Ognjen Dobrić trojkom Zvezdu odveli na maksimalnih +19.

Ipak, PAO je u završnici poluvremena iskoristio blagi pad koncentracije, preko Hauarda Sent Rosa, koji je ukrao dve lopte u poslednjem minutu, prišao na razliku sa kraja prve četvrtine, pa je Zvezda posle 20 minuta imala 39:26.

Gledajte Evroligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Evrolige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

PAO je početkom treće četvrtine pokušao da priđe, preko Sent Rosa su stigli do minsua od 11 poena, ali je Zvezda ponovo preuzela konce igre u svoje ruke, poenima Luke Mitrovića otišla na 51:32, da bi u samoj završnici treće deonice razlika bila i preko 20 poena, 21 tačnije, pogocima Alekse Uskokovića sa penala.

Na kraju, igrači Zvezde su pokazali i atraktivnu stranu, Holins je zakucao, a crveno-beli do kraja otišli na +35, da bi do kraja meča razlika bila 33 poena.

Ekipi sa Malog Kalemengdana ovo je bila najubedljivija pobeda otkako se takmiči u elitnom košarkaškom takmičenju, pošto su prethodno savladali Bajern iz Minhena sa 30 poena viška, i to 2 januara 2020. godine, kada su slavili 93:63.

Crveno-bele je do pobede vodio Nejt Volters sa 18 poena, Ostin Holins je dodao 11, Kalinić je ubacio 10.

Sa druge strane, Deril Mejkon je brojao do 15, a Sent Ros je ubacio 10.

Crvena zvezda – Panatinaikos 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd); Sudije: Luiđi Lamonika, Lenadro Lezćano, Đordi Alijaga

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 18, Uskoković 2, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 4, Kalinić 10, Dobrić 8, Holins 11, Simonović 5, Kuzmić 7, Cirbes

Panatinaikos: Peri 5, Mejkon 15, Papajanis 8, Bohoridis, Papapetru 6, Ferel, Kaselakis, Vajt 2, Flojd 2, Evans, Mancoukas, Sent Ros 10

20.45 Bajern – Real Madrid

40′ Kraj!

Zvezda razbila Panatinaikos, 33 poena razlike.

38′ I Holins pogodio za tri

Konačno je bio precizan i Amerikanac, lopta završila u košu a navijači Zvezde i ovu situaciju iskoristili da to burno proslave.

36′ Zvezda razbija Grke

Ređaju se sjajni potezi crveno-belih, poslednji u nizu stigao je nakon pogođene trojke Davidovca .

31′ Mitrović i Uskoković za novu masksimalnu prednost – 61:36

Odlično igra Zvezda, početkom poslendje četvrtine Mitrović je prvo pogodio iz reketa, nadovezali su se sjajnom odbranom posle koje je nekadašnji kapiten pokušao da nabaci alej-up pas Uskokoviću, koji je fauliran.

30′ Zvezda na + 21 pred završnih 10 minuta – 57:36

Nije dopustila Zvezda opuštanje, kontrolisali su dešavanja do kraja treće četvrtine, pa u završnicu meča ulaze sa velikim vođstvom.

28′ Holins kao u NBA ligi – zakucavanje za 53:34

Nakon jednog kada je zakasnio sa „prikucavanjem“, Holins je iskoristio „livadu“ i više nego atraktivno zakucao, a potom, nakon sopstvenog promašaja, pogodio posle skoka u napadu, te crveno-beli uspevaju da sačuvaju 19 poena viška.

26′ Voltersov meč sezone – 49:32

Projurio je kroz odbranu, pogodio sa poludistance, crveno-beli polako „lome“ rivala, a Amerikanac je na 18 poena.

25′ Zvezda se vratila na 19 poena viška – 47:28

Kuzmić je vratio iz reketa prednost na onu koju su crveno-beli imali sredinom druge četvrtine.

22′ Neverovatna majstorija Kalinića – 45:28

Bio je pod kontaktom, napravio roling, bacio loptu ka košu, ona posle odbitka prošla kroz obruč. Nadovezao se Volters, ponovo je +17!

20′ Kraj prvog poluvremena, PAO iskoristio pad koncentracije i vratio se u meč – 39:26

Odlično su igrali crveno-beli sve do same završnice poluvremena. Prvo je Sent Ros ukrao loptu Luki Mitroviću i pogodio u kontri, zatim je iskoristio dekoncentraciju Kalinića kod izviđenja, uposlio Vajta koji je fauliran, pa su Grci uspeli da se vrate u utakmicu.

Majstorija Kalinića

19′ Dobrić za tri, Mitrović za dva – 39:20

Pogodio je Dobrić za tri poena, dodao Mitrović dva, razlika je +19 u korist crveno-belih.

17′ Simonović za tri – 34:20

Ludnica u Pioniru, crveno-beli imaju novu maksimalnu prednost.

16′ Simonović, Zvezda ponovo maksimalna – 31:18

Imali su crveno-beli vođstvo od 13 poena viška sredinom prve četvrtine, PAO je smanjio, ali je Simonović pogotkom za dva vratio tu razliku.

Ludnica u Pioniru

15′ Volters nastavlja da ređa majstorije – 29:18

Pogodio je sa poludistance, potom i veoma lepo probio, položio desnom rukom kada nakon sjajnog driblinga.

12′ Mejkon vratio PAO u igru – 21:14

Prvo je pogodio trojku uz faul, potom je nakon njegove promašene trojke Flojd zakucao, pa je Radonjić zatražio minut odmora.

9′ Kalinić uz faul, Zvezda na +13 – 21:8

Iskoristio je mis-meč situaciju sa Papapetruom, fantastično pogodio uz prekršaj, bio precizan, pa crveno-beli imaju 13 poena viška.

8′ Dvocifrena razlika, Zvezda se odlepila – 18:8

Odlično igraju crveno-beli, služi ih i šut, pa u završnici prve četvrtine imaju prednost od deset poena viška.

7′ Kalinić u seriji, Zvezda vezala 12 poena – 14:6

Nakon deset vezanih poena Voltersa četiri je postigao Kalinić, a crveno-beli se odlepili na 14:6.

5′ Nestvarni Volters, Zvezda vodi  – 10:6

Nova trojka Voltersa, deseti poen od isto toliko pogodaka crveno-belih, nakon čega domaći sastav vodi 10:6.

3′ Gosti bolje ušli u meč, Volters vratio Zvezdu u igru – 5:6

PAO je uspeo da iskoristi nešto lošiji početak i povede 6:2, pre nego što je Volters pogodio za tri.

1′ Dobro došli na prenos meča 8. kola Evrolige između Crvene zvezde i Panatinaikosa na portalu Nova.rs!

Bonus video: Nepostojeći penal dosuđen protiv Crvene zvezde