Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u meču 15. kola Evrolige rezultatom 76:69.

Od samog početka Barselona je pokazala svoj napadački potencijal, nakon početnog vođstva od 5:0 i 8;2 trojkom Serđija Martineza došli su do 16:5.

Ipak, uprkos seriji promašaja crveno-beli su ubrzo uspeli da uhvate priključak, pa je prva četvrtina okončana rezultatom 20:13, a onda su serijom od 7-0 igrači Zvezde stigli do izjednačenja, 20:20. Od tog momenta crveno-beli su uspevali da održe egal, mada je Barselona uspela da u završnici ode na +5 (34:29).

Kada su početkom drugog poluvremena igrači Barselone vezali tri trojke i ponovo otišli na 11 poena viška (59:48), nakon čega je usledila Zvezdina sjajna serija. Predvođeni Nikolom Kalinićem igrači Zvezde su uspeli da priđu na 67:63, potom i na 71:68, ali nisu imali snage za kompletan preokret.

Iako su imali čak tri šuta da meč uvedu u dramu (73:69), nisu uspeli da je iskoriste, a „tačku na i“ je stavio Kjurik na 29 sekundi pre kraja.

Zvezdi je ovo bio deveti poraz u sezoni, dok je Barselona na 13-2.

Crveno-bele je predvodio dvojac Kalinić – Mitrović sa po 15 poena, Volters je imao 11, sa druge strane Barselonu su vodili Hejs-Dejvis sa 14 poena.

Poseban „štimung“ utakmici dao je Novak Đoković, koji je bio gost crveno-belih. Svaki potez je prvi reket planete ispratio izuzetno burno, a posebno se istakao kada je Kalinić pogodio trojku bacanjem na parket.

Utakmicu Crvena zvezda – Barselona možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Crvena zvezda – Barselona 69:76 (13:20, 18:14, 18:27, 20:15)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“; Sudije: Karmelo Paterniko, Gitis Vilijus, Elijas Koromilas

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 11, Davidovac 8, Mitrović 15, Lazić, Kalinić 15, Dobrić, Holins 2, Ivanović 4, Marković 8, Kuzmić 4, Cirbes 2

Barselona: Dejvis 6, Eksam, Šanli 11, Martinez 6, Smits 11, Hejs-Dejvis 14, Oriola 2, Laprovitola 6, Kjurik 8, Jokubaitis 2, Mirotić 10, Kajsedo

Pobeda Barselone, 76:69.

38′ Mitrović primakao crveno-bele – 65:71

Mirotić je pogodio uz faul Davidovca, Barselona je otišla na sedam poena viška. Mitrović je sa penala vratio crveno-bele na minus od pet poena, potom je napravio petu ličnu grešku.

37′ Povratak Zvezde u meč – 63:67

Ono što je izgledalo izgubljeno sada je itekako lako zamislivo – Zvezda je uspela da napravi seriju od šest poena, a nakon savršene kontre Voltersa i Kalinića crveno-beli su prišli na samo četiri poena minusa.

35′ Volters na „koti 11“, maestralna odbrana Lazića – 59:67

Proključale su tribine nakon odlične odbrane Lazića koji je naterao igrače Barselone na grešku, tačnije Laprovitolu, ali je napad crveno-belih istekao pre upućenog šuta.

34′ Barselona ima veliku prednost pred završnicu meča, Zvezdi potrebno čudo – 57:65

Katalonci diktiraju dešavanja na parketu, čuvaju razliku. Zvezda je uspela da priđe na minus od osam poena odličnom odbranom.

30′ Kraj treće četvrtine – 49:61

Serijom trojki početkom i sredinom treće četvrtine Barselona je otišla na plus od deset poena, a zahvaljujući sjajnom prodoru Jokubaitisa ta prednost je porasla na 12 poena pred završnih 10 minuta.

28′ Trojka Kalinića, Đoković se bacio na parket, Barselona ponovo u seriji trojki – 46:57

Koliko značajna je bila trojka Kalinića najbolje je pokazala reakcija Novaka Đokovića koji se bacio na parket od sreće. Ipak, Barselona je odgovorila žestoko, vezala dve trojke za novih +11.

Novak Đoković, Novak Djoković
Novak Đoković Foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

25′ Majstorija Kalinića, Zvezda se vratila u meč – 41:45

Uspeli su da „zatvore“ neke stvari u odbrani igrači Zvezde, na krilima dobre odbrane priđu na četiri poena minusa.

24′ Radonjić zatražio tajm-aut – 37:45

Barselona je otišla na osam poena viška preko Hejs-Dejvisa, pa je trener Zvezde zatražio minut odmora.

22′ Barselona trojkama ponovo gradi prednost – 35:43

Volters je pogodio oba penala, ali je Hejs-Dejvis bio precizan za tri poena. U narednom napadu strelac trojke za Barselonu napravio je faul, a Kalinić smanjio razliku košem sa poludistance. Laprovitola je pogodio još jednu trojku.

21′ Barselona bolje otvorila drugo poluvreme – 37:31

Katalonci su već u prvom napadu došli do tri poena preko Laprovitole.

20′ Po tehnička za obe klupe, Barsa vodi – 31:34

Prvo je Šarunas Jasikevičijus dobio tehničku zbog reakcije nakon nedosuđenog faula nad Smitsom, potom je i Radonjićeva burna reakcija nakon nedosuđenog faula kažnjena na isti način. Na kraju, Kuzmić je uspeo da sačuva crveno-bele na minusu od tri poena.

17′ Holins se „upisao“, Zvezda drži priključak – 25:26

Veoma lep flouter, crveno-beli su ponovo na jednom poenu minusa.

16′ Trojka Voltersa, Đoković zamalo uleteo na parket – 23:26

Pogodio je plejmejker Zvezde trojku, crveno-beli stigli do vođstva, Nole zamalo ušao na parket, ali je Barselona uspela da odgovori i serijom 4-0 dođe do prednosti od tri poena.

15′ Maestralni Mitrović doneo egal Zvezdi – 20:20

Crveno-beli su na krilima nekadašnjeg kapitena uspeli da se u potpunosti vrate u meč i dođu do izjednačenja. Ubrzo je napravio i treću ličnu grešku, pa je morao da napusti igru.

13′ Mitrović i Cribes naterali Novaka da „poludi“ – 18:20

Cirbes je odigrao perfektnu odbranu, Mitrović sa druge strane fintom stvorio sebi prostor za poene, primakao Zvezdu na dva poena minusa, a to je ispratio i Novak Đoković koji je skočio i dodatno potpalio ionako uzavrelu atmosferu.

Novak Đoković na utakmici Crvene zvezde i Barselone; Foto: Sport klub/Printscreen

11′ Majstorska rampa Cirbesa – 15:20

Oriola je bio u poziciji da završi akciju Barselone, ali se Zvezdin Nemac našao na pravom mestu i atraktivnom blokadom sprečio da Barselona poveća prednost.

10′ Kraj prve četvrtine, Zvezda uhvatila priključak – 13:20

Katalonci su uspeli da dođu do velikog vođstva na početku, i tu prednost su održavali do kraja prve četvrtine. Sa druge strane, odličan je Luka Mitrović sa sedam poena.

8′ Davidovac sjajan, upisao se Ivanović, Zvezda uhvatila priključak – 11:18

Stali su Katalonci u napadu, sa druge strane Zvezda je vezala dva dobra napada i prišla na minus od sedam poena.

Novak Đoković sa navijačima nadglašava himnu Evrolige

6′ Mitrović izazvao haos na tribinama – 7:16

Prvo je postigao fantastičan koš, ali je on poništen zbog faula Kuzmića u napadu, no problema nije bilo u narednom napadu, pošto je prelepim rolingom smanjio vođstvo gostiju.

4′ Katalonci „rešetaju“ Zvezdu – 5:16

Šanli odlično šutira, postigao je već sedam poena, nadovezao se i Maritnez trećom trojkom Katalonaca, pa Barselona nakon nešto više od četiri minuta igre ima +11.

2′ Bolji početak Katalonaca – 0:4

Zvezda ne koristi otvorene pozicije, sa druge strane Barselona koristi svaku šansu koja se ukaže.