Zvezda ostala bez Top 8.

Košarkaši Crvene zvezde porazom od Bajerna u Minhenu 82:57 ostali su bez prilike da se bore za mesto među osam najboljih u Evroligi za sezonu 2021/2022.

Na samom početku utakmice crveno-beli su pokazali da žele pobedu, nakon 2:0 za Bajern preko Ognjena Kuzmića, Nejta Voltersa i Nikole Kalinića napravili seriju od 9-0 i poveli sa sedam poena viška, ali to je praktično bilo sve. Tu prednost su čuvali do 17:13, nakon čega je usledio pravi potop izabranika Dejana Radonjića.

Prvo je Darun Hilijard uz faul Arona Vajta pogodio, bio precizan sa penala i doneo preokret (21:20), nadovezao se Ogustin Rubit pogotkom uz faul Lazarevića. Zvezdu je u životu u tim trenucima držao Nikola Ivanović sa pet vezanih poena, ali su domaći odgovorili trojkom Dešona Tomasa, potom je precizan bio i Vladimir Lučić za tri uz faul (36:29), a nakon dve vezane trojke i 1.000 poena Rubita u Evroligi u karijeri Bavarci su po završeku prvih 20 minuta imali 42:33.

Umesto preokreta, košarkaši Zvezde su u trećoj četvrtini zaigrali užasno, gotovo da nisu ni šutnuli na koš, ređala se greška za greškom, dok su košarkaši Bajerna bili znatno sigurniji i držali +13 (46:33, 53:40), dok je ta prednost u poslednjoj četvrtini išla i na 25 (70:45), da bi susret bio okončan rezultatom 82:57.

Bavarce je do pobede predvodio Ogustin Rubit sa 22 poena, Dešon Tomas je dodao 16, a Ognjen Jaramaz 12. Sa druge strane, kod Zvezde su dvocifreni bili Kalinić sa 12 i Luka Mitrović sa 11 poena.

Crveno-beli su ovim porazom ostali šanse da se domognu Top 8, pošto imaju skor od 11 pobeda i 15 poraza, dok Bajern ima 13-12, uz bolji međusobni odnos sa Zvezdom (crveno-beli slavili 81:78, Bajern u Minhenu uzvratio 82:57).

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Bajern – Crvena zvezda 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)

Dvorana: Audi Doum (Minhen); Sudije: Boris Rižik, Sefi Šemeš, Jugrgis Laurinavičijus

Bajern: Hanter 6, Jaramaz 12, Džordž 4, Radošević, Šiško 8, Hilijard 9, Tomas 16, Lučić 5, Obst, Đedović, Cipser, Rubit 22

Crvenazvezda: Kuzmić 8, Lazarević 4, Volters 7, Davidovac, Mitrović 11, Simonović, Ivanović 7, Marković, Topić, Kalinić 12, Dobrić 8, Vajt