Oglas

Florida head coach Todd Golden wears the basketball net and celebrates after the Gators beat Houston 65-63 in the Finals of the NCAA Men's Basketball tournament
AARON JOSEFCZYK / UPI / Profimedia

NCAA šampion stiže u Beograd: Pridružuje se Željku Obradoviću, Kokoškovu i Mesini

02. jun. 2026. 12:11

Tod Golden, glavni trener Florida Gejtorsa i jedan od najperspektivnijih mladih stručnjaka u američkoj košarci, biće jedan od predavača na 25. Beogradskoj košarkaškoj klinici „Dušan Ivković“.

Oglas

Udruženje košarkaških trenera Srbije (UKTS) objavilo je na Instagramu da će Golden biti predavač i tako uveličati događaj koji se već godinama organizuje.

U sezoni 2024/25. ispisao je istoriju košarke – skor 36–4 sa Gejtorsima, osvajanje SEC šampionata i NCAA titule, prve za Florida program još od 2007. godine.

Njegov trenerski put vodi od Kolumbije i Oburna, preko San Franciska gde je vratio program na NCAA turnir posle više od dve decenije, pa sve do vrha američke koledž košarke.

Trenerska klinika "Dušan Ivković" zakazana je za 27. i 28. jun u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu, a predavači pored Goldena su i Željko Obradović, Etore Mesina i Igor Kokoškov.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare