Košarkaši Virtusa poraženi su od Valensije uprkos sjajnoj partiji Miloša Teodosića, dok je Cedevita Olimpija izgubila od Ulma u okviru 4. kola B grupe Evrokupa.

Teodosić je protiv Valensije ubacio 18 poena, posle Kajla Vimsa (30 poena) bio najefikasniji u svom timu sa 18 poena, bio i ubedljivo najbolji asistent sa devet asistencija, ali su uprkos tome, kao i činjenici da su imali čak 21 poen viška sredinom druge četvrtine, igrači tima iz Bolonje ipak doživeli poraz.

Valensija se nije predavala, uspela je da u trećoj deonici smanji razliku na prihvatljiv minus, a potom na 1:17 pre kraja dođe i do poravnanja (88:88). Iako je Teodosić poenima doneo svojoj ekipi prednost od dva poena, Klemen Prepelič je pogodio trojku za 91:90, nakon čega su gosti iz Španije vezali još četiri poena i došli do 95:90, nakon čega nije bilo povratka.

Valensiju je predvodio upravo Prepelič sa 20 poena.

Ulm je u Ljubljani uspeo da slavi i to nakon dva produžetka sa 101:96. Gosti iz Nemačke su prvu četvrtinu dobili 29:12, ali je Cedevita uzvratila i sa 31:11 u trećoj deonici gotovo prelomila meč, ali su Nemci uspeli da se oporave i u završnici meča stignu do poravnanja.

Nakon prvih dodatnih pet minuta rezultat je bio nerešen, da bi odluka pala u drugom produžetku koji je Ulm dobio 15:10 i došao do važnog trijumfa.